Mobilā versija
°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
20. jūlijs, 2012
Drukāt

Uz Titāna, iespējams, ir ūdens


Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

NASA zinātnieki atraduši pārliecinošus pierādījumus, ka zem Saturna lielākā pavadoņa Titāna sasalušās virskārtas atrodas ūdens, ziņo britu laikraksts “The Daily Telegraph”.

 

Atklājums Titānu ierindo to Visuma ķermeņu sarakstā, uz kuriem, iespējams, atrodas ūdenstilpes. Šajā sarakstā jau iekļauti ap Jupiteru riņķojošais pavadonis Eiropa un Saturna mazākais pavadonis Enklēdijs. Pierādījumi par ūdens klātbūtni iegūti, analizējot ap Titānu riņķojošā NASA kosmosa kuģa “Cassini” savāktos datus. “Domājams, pazemes okeāns uz Titāna atrodas 100 kilometrus zem tā virskārtas. Tiesa, atradums uzreiz nenozīmē to, ka uz Titāna varētu būt kāda dzīvība,” laikrakstam “DT” skaidrojis kāds zinātnieks.

 

Pievienot komentāru

Kāpēc uz auto slotiņām uzvilkt zeķes un vēl pāris noderīgi padomi ziemai (1)Domājams, ka autovadītāji piekritīs – ziema nav pats patīkamākais gadalaiks.
“Google” TOP 10 meklētākie vārdi no LatvijasTīmekļa meklēšanas vietne “Google” publiskojusi Latvijā meklētākos atslēgvārdus 2016. gadā. * pokemon go * euro 2016 * iphone 7 * eurovision 2016
Draugiem Facebook Twitter Google+