Mobilā versija
+7.0°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
15. septembris, 2014
Drukāt

Uz uguns un nāves robežas – izstāde par 1. Pasaules karu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Trešdien, 17. septembrī, plkst. 14 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā atklās Pirmā pasaules kara simtgadei veltīto izstādi “Uz uguns un nāves robežas”, liecina informācija muzeja mājas lapā.

Izstādē apmeklētāji varēs apskatīt kara laika fotogrāfijas un unikālus priekšmetus, kas atrasti kauju vietās Daugavpils apkaimē.

Pirmais pasaules karš (1914-1918) atstāja dziļas pēdas cilvēces vēsturē. Tā bija viena no lielākajām XX gadsimta traģēdijām. Kritušo skaits karojošajās pusēs, mierīgie iedzīvotāji, kuri cieta no karadarbības, epidēmijām, bada, aukstuma un citām nelaimēm, bija vairāki desmiti miljonu. Karš – tā bija pārliecinoša mācība cilvēcei pasaules problēmu risināšanā, kas mūsdienās sevišķi aktuāla, norāda izstādes rīkotāji.

Izstāde veidot sadarbībā ar klubu “1914”, meklēšanas organizācijas “Patriot” grupu “Dinaburga” un privātajiem kolekcionāriem.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+