×
Mobilā versija
+2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
4. marts, 2014
Drukāt

Māris Antonevičs: Uz Ukrainas fona (7)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

“Ich bin ein Berliner” – “Es esmu berlīnietis” – Amerikas Savienoto Valstu prezidenta Džona Kenedija vēsturiskais teiciens. Šādi Kenedijs 1963. gadā izteica atbalstu Rietumberlīnes iedzīvotājiem neilgi pēc tam, kad komunistiskā VDR ar Padomju Savienības atbalstu bija sākusi Berlīnes mūra celtniecību. Intelektuāļu vidū šī frāze ir ieguvusi plašāku nozīmi kā solidaritātes izpausme, tāpēc pēdējās dienās bieži dzirdam: “Mēs esam ukraiņi.” Tiesa, Kenedija runa nenojauca Berlīnes mūri, tāpat arī Rietumu morāls atbalsts diemžēl nepasargā Ukrainu no militāras agresijas. Rodas iespaids, ka Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu vairs neuztrauc ne valsts tēls, lai gan tā veidošanā ieguldīti milzīgi līdzekļi (Soču olimpiāde), ne šīs politikas graujošā ietekme uz valsts ekonomiku. Pašreizējā Krievijas darbība ir iepriekšējās Putina politikas turpinājums, taču tas ir arī labs brīdis, lai noskaidrotu – kas ir kas. Arī Latvijā!

Pēkšņi mēs ieraugām, ka tajā masā, ko bieži tik ierasti dēvēt par “krievvalodīgajiem”, ir daudzi ukraiņi, kuri nav pārkrievojušies vai iegrimuši padomju nostalģijā. Žēl, ka to neredzējām agrāk… Mēs redzam, ka starp Latvijas krievu politiskajiem līderiem nav atradies neviens (!!!), kurš atļautos pateikt, ka viņam šāda Krievijas rīcība ir nepieņemama. “Saskaņas centrs” nav paziņojis, ka lauž līgumu ar Putina partiju “Vienotā Krievija”. Jaunu nozīmi tagad ir ieguvusi oranžmelnā Georga lente, kuru kā savu simbolu sākuši izmantot kara atbalstītāji.

Pēdējās dienās daudzas reizes nācies dzirdēt teorētisku jautājumu – vai kaut kas tāds varētu notikt Latvijā? Vispirms protesta mītiņi, tad vardarbība, aicinājumi Krievijai aizstāvēt “tautiešus”… Lūk, avīzes “Vesti” jau sola: “Valoda novedīs līdz Kijevai!” – raksts par krievu skolu “aizsardzības” štāba iecerētajiem protestiem pret izglītības reformu. Lappusi tālāk – “Dumpim gatavi” – par pensionāru iecerētajiem protestiem, ar piebildi, ka tie nebūšot vienīgie. Vēl tālāk – kārtējais gājiens ar Latgales “autonomiju” – īstais laiks atkal vilkt laukā šo tēmu. “Mūs, latgaliešus, mēģina pataisīt par latviešiem, bet viņiem nekas nesanāk,” spriedelē raksta varonis.

Tāda aina… Jautājums – vai arī uz Ukrainas fona mūsu drošības iestādēm tie šķiet tikai nevainīgi viedokļi?

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. … Un starp tiem latviesiem kuri nepadevas zombesanai, nav neviens kurs par to butu parsteigts … !

  2. Necitē CITA cilvēka domāto tev, stulbais grafist? ĒRMS !!!!!! Tu NEKO CITU NEVARI IZDOMĀT?! ĀKSTS! TAS BIJA UN NOTEIKTI IR DOMĀTS TĀDIEM IDIOTIEM UN NEKAUŅĀM KĀ TU, KAS TE SAVUS UZSKATUS UZSPIEŽ PAMATTAUTAI!

  3. Georga lentes-kara simbols! Georga lentes nēsātājs-kara atbalstītājs! Lai tāds vērtējums uz mūžīgiem laikiem paliek latviešu apziņa!

  4. Laikam Antonēviča kungs vēl nav pamanījis, ka Latvijas patreizējais DP strādā nevis tautas un nevis Latvijas valsts, bet gan kremļa 5.kolonnas interesēs, gluži, kā vislabākajās kgb tradīcijās. To mēs takal varēsim pārliecināties 16.martā, kad bariņš prokremlisko padibeņu varēs ķēmoties un mērkaķoties pie mūsu Brīvības pieminekļa.

  5. Piekrītu Mārim. Latvijas valsts līdz šim bijusi ļoti toleranta pret cittautiešiem starptautisko cilvēktiesību noteikumu ietvaros, tai skaitā ar ļoti liberāliem pilsonības saņemšanas noteikumiem. Taču ir lietas, ko nevar pieļaut un kas netiek pieļautas nevienā citā valstī, ieskaitot arī Krieviju. Daudz kas jau ir nokavēts. Ar ko nodarbojās mūsu drošības iestādes? Jebkur citur šādi atklāti sabiedrības šķēlēji un citu valstu interešu sludinātāji jau sen būtu sodīti un ne jau ar administratīviem naudas sodiem. Kā vispār Latvijā pieļāva prokremlisku partiju dibināšanu, nonākšanu pie varas un to pārstāvju iecelšanu Eiropas Savienības deputātos? Drīz būs arī 9. maijs, kad pēkšņi varam sagaidīt Ždanokas, Kabanova vai kāda cita SC/LKR funkcionāra lūgumu Putinam glābt Latvijā dzīvojošos tautiešus no fašistiskā un rasistiskā latviešu režīma. Ja kādam aizmirsies, visur citur pasaulē 2. Pasaules kara beigas atzīmē 8. maijā. Arī Latvijā bija jānosaka, ka kara beigas atzīmēs 8. maijā. Un ja vēlaties atzīmēt, piedalieties kopā ar visiem. Nav pieļaujams rīkot kaut kādus atsevišķus pasākumus, kas pārvēršas atklātā pretvalstiskā mītiņā jau kuro gadu. Ar ko beidzās ignorance, redzam Ukrainas piemērā. Labi vēl, ka mums valsts vadītāji šobrīd nav prokremliski noskaņoti, kaut gan pie tā ieinteresētie visu laiku aktīvi darbojas.

    • Господин Антоневичь только забыл упомянуть, что 52,3% украинцев, живущих в Латвии, являются негражданами. А для вас господин Кротов цитата из комментария к другой статье, но вы там тоже отметились: «…NEJAUCIETIES CITU CILVĒKU DZĪVĒ AR SAVIEM SPRIEDELĒJUMIEM UN NENORĀDIET, KUR VIŅIEM” KO”UN” KAD” SVINĒT, ATZĪMĒT, IET VAI DARĪT KO CITU!!!…»

  6. Atliekot ,bet ne atceļot, murgaino ,,brīvo ,,elektrības tirgu valdošie panāks tikai gatavoto pensionāru dumpja mīkstināšanu.Valdošie sevi par valdītājiem nodrošinājušies tikai īslaicīgi,jo nekas uz labo pusi nav mainījies izzagto banku un LM kraha sekas nav pārvarētas ,emigrācija turpinās,vēsturi skolās nemāca,narkotiku izplatības uzvaras gājiens turpinās,valsts izzadzējus netiesā.

Draugiem Facebook Twitter Google+