×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
20. janvāris, 2012
Drukāt

Uz vairākām stundām Ēģiptē gūstā sagrābti latviešu un igauņu tūristi

Foto - AFPFoto - AFP

Ceturtdienas pēcpusdienā Ēģiptē uz vairākām stundām gūstā sagrābti pieci tūristu autobusi, kuros atradās arī četri Latvijas pilsoņi un 19 Igaunijas pilsoņi, ziņo Igaunijas Ārlietu ministrija.

Igaunijas tūrisma kompānija “Novatours” apstiprinājusi, ka vienā no ceturtdien Ēģiptē aizturētajiem autobusiem atradušies četri latvieši un 19 igauņi, kā arī ēģiptiešu gids un “Novatours” igauņu pārstāvis. Autobusu kolonna bija ceļā no Luksoras uz Hurgadu, kad to apstādināja vietējie iedzīvotāji, kuri bija nobloķējuši ceļu. Situācijas risināšanā iesaistījās Ēģiptes tūrisma policija.

Kā skaidro Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Paets, visticamāk, vietējos iedzīvotājus uz šādu rīcību pamudinājušas kādas sasāpējušas problēmas un ārvalstu tūristi tika izmantoti, lai pastiprinātu spiedienu pret vietējām varasiestādēm. Ap plkst.23.30 autobusi tika atbrīvoti, un ap plkst.4 Igaunijas tūristi bija atgriezušies viesnīcā Hurgadā. Igaunijas un Latvijas tūristi visu incidenta laiku pavadījuši autobusā, un viņiem nav bijis tieša kontakta ar ķīlnieku sagrābējiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+