Latvijā
Sabiedrība

Uz valsts svētkiem maijā ordeņus saņems ekspremjers Bērziņš, Mārtiņš Brauns, Velta Puriņa 18


Foto – LETA
Foto – LETA
Valsts apbalvojumi – Triju zvaigžņu ordenis.

Marta beigās Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Ordeņu kapituls nolēmuši par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā piešķirt Triju Zvaigžņu ordeņus, Atzinības krustus un Viestura ordeņus, vēsta informācija Valsts prezidenta mājaslapā.

Valsts apbalvojumus saņems gan bijušais valdības vadītājs Andris Bērziņš, gan mūziķi Baiba Skride, Mārtiņš Brauns, Ēriks Ešenvalds, Sergejs Jēgers, gan žurnālisti Velta Puriņa, Maija Streiča (Migla), Edvīns Dāvidsons un Mirdza Tupiņa.

Apbalvoto lokā ir arī sportisti Dainis Kūla un Dainis Ozols, teātra zinātniece Ieva Struka, advokāts Filips Klāvs Kļaviņš, aktieris Leons Krivāns, modes vēsturnieks Aleksandrs Vasiļjevs.

Prezidenta un Ordeņu kapitula lēmumi:

1. Piešķirt Triju Zvaigžņu ordeņa III šķiru un iecelt par ordeņa komandieri:

ilggadējo valsts, pašvaldības un sabiedrisko darbinieku, biedrības “Latvijas ceļu būvētājs” valdes priekšsēdētāju
Andri Bērziņu,
vijolnieci
Baibu Skridi,
bijušo NATO ģenerālsekretāra vietnieku
Aleksandru Veršbovu (Alexander Vershbow);

2. Piešķirt Triju Zvaigžņu ordeņa IV šķiru un iecelt par ordeņa virsnieku:

komponistu
Mārtiņu Braunu,
Latvijas Olimpiskās vienības sporta ārstu
Aldi Cīruli,
SIA “Latvijas Mobilais telefons” viceprezidentu tehnoloģiskajos jautājumos, valdes locekli
Gunāru Danbergu,
komponistu
Ēriku Ešenvaldu,
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Būvniecības departamenta pirmo direktori, ilggadējo Latvijas Būvinženieru savienības valdes locekli
Viju Gēmi,
Latvijas Nacionālā baleta vadošo baleta solisti, baleta repetitori
Viktoriju Jansoni,
kontrtenoru
Sergeju Jēgeru,
bijušo šķēpmetēju, Olimpisko spēļu čempionu šķēpmešanā
Daini Kūlu,
Latvijas Nacionālā baleta vadošo baleta solistu, horeogrāfu
Raimondu Martinovu,
operdziedātāju
Kārli Miesnieku,
Latvijas Nacionālās operas orķestra galveno koncertmeistari, vijolnieci
Svetlanu Okuņu,
Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Braila raksta nodaļas Braila raksta grāmatu galveno redaktoru
Ivaru Ozoliņu,
tēlnieci, porcelāna mākslinieci
Rimmu Pancehovsku,
žurnālisti
Veltu Puriņu,
gleznotāju
Līgu Purmali,
arhitektu, sabiedrisko un kultūras darbinieku Vācijas Federatīvajā Republikā, ilggadējo Latviešu-vācbaltu centra “Domus Rigensis” biedru
Verneru fon Zengbušu (Werner von Sengbusch);

3. Piešķirt Triju Zvaigžņu ordeņa V šķiru un iecelt par ordeņa kavalieri:

sabiedrisko darbinieci, Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas “Sustento” valdes priekšsēdētāju
Guntu Anču,
ilggadējo jūrniecības darbinieku, Ventspils brīvostas pārvaldes ostas kapteini, tālbraucēju kapteini
Arvīdu Juri Buku,
ilggadējo Latvijas Televīzijas žurnālistu
Edvīnu Dāvidsonu,
ilggadējo volejbola treneri, Rīgas Volejbola skolas jauniešu izlases volejbola treneri
Andri Vitautu Kļaviņu,
literatūrzinātnieci, SIA “Starptautiskā rakstnieku un tulkotāju māja” valdes locekli, direktori
Andru Konsti,
tekstilmākslinieci, Cēsu aušanas darbnīcas “Vēverīšas” vadītāju
Dagniju Kupči,
ilggadējo Rīgas Horeogrāfijas skolas klasiskās dejas pedagoģi
Indru Lapšinu,
ilggadējo triatlona treneri, Daugavpils pilsētas Bērnu un jauniešu centra “Jaunība” triatlona pulciņa skolotāju, Latvijas Triatlona federācijas valdes locekli un treneru padomes vadītāju
Anatoliju Levšu,
mākslinieku grafiķi un karikatūristu
Imantu Melgaili,
bijušo šosejas riteņbraucēju, Olimpiskās bronzas medaļas ieguvēju
Daini Ozolu,
keramiķi
Jāni Seikstu,
ilggadējo VSIA “Latvijas Nacionālā opera un balets” Biļešu realizācijas daļas vadītāju
Elgu Skani,
mūzikas pedagogu, kordiriģentu un virsdiriģentu
Jāni Dzintaru Sprancmani,
tēvu Benediktu, Viļānu Svētā Alberta Lielā Mariāņu klostera priekšnieku, Viļānu, Ostrones, Rikavas un Nagļu draudžu prāvestu
Rinaldu Stankēviču,
ilggadējo Latvijas Televīzijas žurnālisti
Maiju Streiču (Maiju Miglu),
ilggadējo Latvijas Televīzijas žurnālisti
Mirdzu Tupiņu.

1. Piešķirt Atzinības krusta III šķiru un iecelt par ordeņa komandieri:

Vidzemes rajona tiesas tiesnesi, ilggadējo Valkas rajona tiesas priekšsēdētāju
Marutu Balodi,
Latvijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā
Ivitu Burmistri,
ilggadējo Mālpils novada pašvaldības darbinieku
Aleksandru Lielmežu,
lauksaimnieku, Viļakas novada Šķilbēnu pagasta zemnieku saimniecības “Kotiņi” vadītāju
Aldi Ločmeli;

2. Piešķirt Atzinības krusta IV šķiru un iecelt par ordeņa virsnieku:

ilggadējo Bulduru Dārzkopības vidusskolas profesionālās izglītības skolotāju, Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmijas goda locekli, Dr.paed.
Rutu Auziņu,
Latvijas Lauksaimniecības universitātes Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes Sociālo un humanitāro zinātņu institūta asociēto profesoru (emeritus), Dr.agr.
Jāni Ābeli,
baltkrievu gleznotāju, mākslas zinātnieku, Vitebskas Valsts universitātes profesoru
Mihailu Cibuļski (Mikhail Tsybulski),
Latvijas Valsts mežzinātnes institūta “Silava” vadošo pētnieci, meža zinātnieci, Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmijas locekli, Dr.sc.ing.
Mudrīti Daugavieti,
ilggadējo izglītības un sabiedrisko darbinieci, nodibinājuma “Vītolu fonds” valdes priekšsēdētāju
Vitu Diķi,
Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas direktori
Daci Eglīti,
ilggadējo izglītības darbinieku, Profesionālās izglītības kompetences centra “Rīgas Valsts tehnikums” direktora vietnieku izglītības attīstības jomā, valsts emeritēto zinātnieku, Dr.paed.
Ilgvaru Forandu,
puķkopi, ilggadējo liliju un dienliliju selekcionāru
Gunti Grantu,
ilggadējo izglītības un pašvaldību darbinieku, Tukuma novada Irlavas un Lestenes pagastu pārvaldes vadītāju
Vilni Janševski,
lauksaimniecības mašīnu izgatavošanas uzņēmuma SIA “Agro Vita” direktoru
Jāzepu Kivlenieku,
zvērinātu advokātu, mecenātu
Filipu Klāvu Kļaviņu,
sabiedrisko darbinieku Dānijas Karalistē, ilggadējo biedrības “Dānija–Latvija” valdes locekli
Nilu Bendiksu Knudsenu (Niels Bendix Knudsen),
teātra un kino aktieri
Leonu Krivānu,
ilggadējo mākslas izglītības un kultūras darbinieci, gleznotāju
Silvu Veroniku Linarti,
ilggadējo jūrniecības darbinieku, kapteini
Aleksandru Nadežņikovu,
ilggadējo ainavu arhitekti
Anitu Neilandi,
ilggadējo Cēsu novada pašvaldības un sabiedrisko darbinieku
Māri Niklasu,
sabiedrisko darbinieci Dānijas Karalistē, ilggadējo biedrības “Dānija–Latvija” valdes locekli
Lisu Hazeli Nilsenu (Lis Hazel Nielsen),
ilggadējo Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas direktori
Zelmu Ozoliņu,
šķēpmešanas treneri, biedrības “Latvijas Šķēpmetēju klubs” valdes priekšsēdētāju
Gintu Palameiku,
ilggadējo Nacionālā botāniskā dārza Salaspilī Oranžērijas nodaļas vadītāju
Zani Purni,
Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības “LATRAPS” Klientu vadības direktori, agronomi eksperti
Līgu Ružu,
teātra zinātnieci, Dr.art.
Ievu Struku,
modes vēsturnieku
Aleksandru Vasiļjevu (Alexandre Vassiliev);

3. Piešķirt Atzinības krusta V šķiru un iecelt par ordeņa kavalieri:

ilggadējo sabiedrisko darbinieku, Latvijas Politiski represēto apvienības Valkas nodaļas biedru
Kārli Bērziņu,
ilggadējo Lestenes evaņģēliski luteriskās baznīcas draudzes vadītāju, Lestenes baznīcas atjaunošanas fonda valdes locekli
Inesi Cērpu,
žurnālisti, Latvijas Jūras administrācijas izdevuma “Jūrnieks” redaktori
Anitu Freibergu,
ilggadējo Jūrmalas pilsētas pašvaldības SIA “Veselības un sociālās aprūpes centrs – Sloka” ārsti internisti
Dzidru Geidi,
Briseles latviešu sestdienas skolas vadītāju
Dainu Grasi,
ilggadējo izglītības un kultūras darbinieci, gleznotāju
Birutu Jansoni,
ilggadējo Cēsu novada sabiedrisko darbinieku un novadpētnieku
Alvi Jansonu,
ilggadējo Saldus Mūzikas skolas klarnetes un saksofona spēles skolotāju
Jāni Milzeru,
ilggadējo Rīgas Jauno tehniķu centra interešu izglītības skolotāju
Viktoru Rošonoku,
ilggadējo izglītības darbinieci, Saldus novada Druvas vidusskolas bibliotekāri, latviešu valodas un literatūras skolotāju
Dainu Tursu,
ilggadējo izglītības un kultūras darbinieku, Gulbenes Mūzikas skolas pūšaminstrumentu spēles pedagogu, Pūtēju orķestra māksliniecisko vadītāju un diriģentu
Donātu Veikšānu,
ilggadējo Rīgas internātvidusskolas bērniem ar dzirdes traucējumiem direktora vietnieci izglītības jomā, skolotāju
Zigrīdu Zagurilo;

4. Apbalvot ar Atzinības krusta pirmās pakāpes (zeltītu) goda zīmi:

ilggadējo Daugavpils Bērnu un jaunatnes sporta skolas volejbola treneri
Borisu Čolokjanu.

1. Piešķirt Viestura ordeņa I šķiru un iecelt par ordeņa lielkrusta komandieri:

bijušo Amerikas Savienoto Valstu Sauszemes spēku Eiropā komandieri, ģenerālleitnantu
Frederiku Bendžaminu Hodžesu (Frederick Benjamin Hodges);

2. Piešķirt Viestura ordeņa IV šķiru un iecelt par ordeņa virsnieku:

Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldes Lidojumu un operatīvās vadības nodaļas priekšnieku, majoru
Juri Garjānu,
Nacionālo bruņoto spēku Mācību vadības pavēlniecības Nacionālās aizsardzības akadēmijas Ārvalstu mācību grupas klausītāju, majoru
Uldi Gūtmani,
Aizsardzības ministrijas Krīzes vadības departamenta Civilmilitārās sadarbības nodaļas vecāko referentu
Arni Krišjāni,
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras Ģeodēzijas un kartogrāfijas departamenta vecāko ekspertu, atvaļināto pulkvežleitnantu
Aivaru Ratkeviču,
Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka vietnieku, Kriminālpolicijas biroja priekšnieku, pulkvežleitnantu
Juri Staļģevicu,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Personāla pārvaldes vadītāju, pulkvežleitnanti
Solvitu Tocs-Macāni,
Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes biroja priekšnieku, pulkvežleitnantu
Daini Voveru;

3. Piešķirt Viestura ordeņa V šķiru un iecelt par ordeņa kavalieri:

Nacionālās pretošanās kustības dalībnieku, nacionālo partizānu
Ilmāru Adītāju,
Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes inspektoru, kapteini
Kārli Banķieri,
Nacionālās pretošanās kustības dalībnieku, nacionālo partizānu
Evaldu Baumani,
Nacionālās pretošanās kustības dalībnieci, nacionālo partizāni
Vilmu Biršu,
Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēku Mīnu kuģu eskadras komandieri, kapteiņleitnantu
Dmitriju Jankovu,
Nacionālās pretošanās kustības dalībnieci, nacionālo partizāni
Domicellu Punduri,
Nacionālās pretošanās kustības dalībnieci, nacionālo partizāni
Annu Šmidti,
Nacionālās pretošanās kustības dalībnieku, nacionālo partizānu
Henrihu Vilcānu;

4. Apbalvot ar Viestura ordeņa trešās pakāpes (bronzas) goda zīmi:

Nacionālo bruņoto spēku Speciālo uzdevumu vienības štāba Sakaru nodaļas vecāko tehniķi, kaprāli
Andri Ziemeli.

LA.lv