×
Mobilā versija
Brīdinājums -7.7°C
Haralds, Almants
Piektdiena, 23. februāris, 2018
29. septembris, 2017
Drukāt

Uz Veidenbauma aploksnes dzejolis “Kā gulbji balti padebeši iet”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Pasts izdod jaunu pastmarku un aploksni, 150. jubilejā godinot vienu no spilgtākajiem latviešu dzejniekiem Eduardu Veidenbaumu. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana plānota dzejnieka dzimšanas dienā, 3. oktobrī, Rīgas 50. pasta nodaļā tirdzniecības centrā Origo Rīgā, no plkst. 8 līdz 19, LA.lv uzzināja uzņēmumā.

Jaunā pastmarka izdota 200 000 eksemplāru tirāžā, un tās nominālvērtība ir 0,57 eiro, kas atbilst A klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā. Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 1500 eksemplāru tirāžā. Pastmarkas un aploksnes dizaina autore ir māksliniece Lilija Dinere: uz pastmarkas redzams dzejnieka portrets, savukārt uz aploksnes – dzejas rindas paša dzejnieka rokrakstā no viena no slavenākajiem E.Veidenbauma dzejoļiem “Kā gulbji balti padebeši iet”.

E.Veidenbaums (1867–1892) ir viena no spilgtākajām latviešu dzejas personībām, kuras dzīve pēc nāves apaugusi dažādām leģendām. Nodzīvojis tikai nepilnus 25 gadus, E.Veidenbaums atstājis ievērojamu literāro mantojumu, turklāt viņa dzeja nav zaudējusi aktualitāti arī mūsdienās un bieži izmantota dziesmu tekstos.

Dzejnieka dzīves laikā viņa dzejoļi nav publicēti un tikuši izplatīti rokrakstā, īpašu popularitāti gūstot 1905.gada revolūcijas laikā. E.Veidenbaums strādājis arī kā tulkotājs no latīņu, franču, vācu, krievu u.c. valodām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+