×
Mobilā versija
-5.3°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 19. februāris, 2018
14. novembris, 2016
Drukāt

Uz slavenāko Trampa viltojumu pasaulē iekrīt gan Vīķe-Freiberga, gan TV3 (6)

Ekrānšāviņš no Facebook.jpgEkrānšāviņš no Facebook.jpg

Dienu pēc ASV prezidenta vēlēšanām, kurās uzvaru guva Republikāņu partijas kandidāts Donalds Tramps, šim notikumam veltītajā LTV diskusijā “Tiešā runa” bijusī Latvijas Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga sacīja: “Visinteresantākais būtu uztaisīt kolāžu no viņa [Trampa] paša paziņojumiem. Tādas jau Amerikas televīzijās sāk parādīties. Piemēram, savos jaunības gados viņš saka tā: “Ja kādreiz man būtu ambīcijas nonākt Baltajā namā, tad es noteikti uzstātos kā republikāņu kandidāts, jo Republikāņu partija ir tā, kurai ir visstulbākie vēlētāji un viņiem var iestāstīt vienalga ko, ja tikai pasola. Tas izklausās diezgan pravietiski.”

Šo citātu savā dokumentālajā filmā “Pirmā persona. Donalds Tramps” izmantoja arī TV3 (filma tika rādīta 12. novembra vakarā), jau norādot uz konkrētu avotu – 1998. gada interviju žurnālam “People Magazine”. Tur Tramps it kā esot teicis: “Ja es piedalīšos, tad kā republikāņu kandidāts. Tā ir visstulbākā vēlētāju grupa valstī. Viņi tic visam, ko saka “Fox News”. Es varēšu melot, un viņi to pieņems.”

Interneta sociālajos tīklos Trampa bilde ar šo citātu jeb tā sauktā “mēme” tika izplatīta ap 2015. gadā oktobri, un kopš tā laikā interneta lietotāji ar to čakli turpinājuši dalīties, tāpēc nebūtu pārsteigums, ja kaut reizi to būtu redzējis ikviens, kas seko ASV prezidenta vēlēšanām.

Tomēr jau sen ir noskaidrots, ka tas ir viltojums. Miljardiera rēķinā ir daudz skandalozu izteikumu, taču šis viņam ir pierakstīts nepatiesi.

Kā izpētījuši amerikāņu žurnālisti, 1998. gadā žurnāls “People Magazine” ne reizi nav intervējis Donaldu Trampu. Lai gan Tramps bieži ir bijis šī žurnāla varonis, tas parasti bijis saistīts ar viņa privāto dzīvi vai biznesu, bet ne ar politiku. To, ka šāda citāta nav, apliecinājuši arī “People Magazine” pārstāvji. Tas nav atrodams arī citos medijos. Nodevīga viltus citātā ir atsauce uz “Fox News”, kas 1998. gadā vēl nebija ietekmīgs televīzijas kanāls un slavu kā galvenais “republikāņu rupors” ieguva krietni vēlāk.

Tiešām, kopš 90. gadiem Tramps presē runājis par savu iespējamo piedalīšanos prezidenta vēlēšanās, taču vairāk apspriedis politiskās partijas, nevis vēlētājus. Interneta vietne www.factcheck.org ir apkopojusi vairākus viņa izteikumus. Piemēram, intervijā Lerijam Kingam CNN 1999. gadā Tramps apgalvo, ka Demokrātu partija ir pārāk kreisa, bet Republikāņu partija, par spīti tam, ka viņš ir reģistrēts šīs partijas biedrs, šķietot pārāk labēja: “Nedomāju, ka kāda no tām spēlē pareizo mūziku. Ne jau to, ko es vēlos dzirdēt, bet to, ko cilvēki vēlas dzirdēt.” Vairākās intervijās viņš tolaik norādījis, ka varētu vēlēšanās piedalīties kā neatkarīgais kandidāts.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Vīķi Freibergu jāsūta uz medijpratības kursiem.

  2. Liberālākstu provokācija, kā jau visa “patiesība”, ko viņi ir izplatījuši kopš Bila laikiem.

  3. VVF “iekrišana”ir profesija.
    Īsti nav saprotams, pašas izvēlēta vai “silti ieteikta”…

  4. Iekrīt tie, kam nosliece demonizēt un noraidīt oponenta viedokli.

  5. Globalistu mafijai nekas nelīdz… Visi mediji ir zem viņiem, šitāda propaganda, bat vienalga nelīdzēja.
    Tā politika, kuru viņi realizē ir TIK debila. Tā ir noziedzīga kustība. Kara/masu migrācijas/melu mafija

  6. Tā ir patiesība

Draugiem Facebook Twitter Google+