Latvijā
Politika

Uz VVD vadītāja konkursu paliek pieci cilvēki0


Valsts Vides dienesta bijusī vadītāja Inga Koļegova.
Valsts Vides dienesta bijusī vadītāja Inga Koļegova.
Foto: LETA/Edijs Pālēns

Valsts vides dienesta (VVD) ģenerāldirektora atlases komisija ceturtdien nolēma uz konkursa otro kārtu virzīt piecus no 12 pretendentiem, kas bija pieteikušies atklātajam konkursam, aģentūru LETA informēja VVD.

Pirmās kārtas laikā komisija vērtēja pretendentu atbilstību izvirzītajām izglītības un profesionālās pieredzes prasībām. Savukārt VVD ģenerāldirektora amata konkursa otrajā kārtā pretendenti skaidros savu motivāciju ieņemt šo amatu un prezentēs savu vīziju par iestādes un valsts pārvaldes nākotni.

Vēl konkursa otrās kārtas laikā pretendenti atbildēs uz desmit jautājumiem par valsts pārvaldes uzbūvi un darbības pamatprincipiem, budžeta plānošanu, administratīvo procesu iestādē un iestādes darbības jomu.

Pretendenti, kas tiks izvirzīti uz konkursa trešo kārtu, demonstrēs savas vadības kompetences kompetenču intervijās. Ņemot vērā šajā kārtā gūto vērtējumu, kā arī visā konkursa gaitā novēroto, komisija noteiks, kurš no trešās kārtas dalībniekiem saņems visaugstāko vērtējumu kopumā un attiecīgi būs konkursa uzvarētājs. Ja būs nepieciešams, par šo pretendentu tiks apkopotas atsauksmes, kā arī veikta padziļināta reputācijas risku analīze, skaidroja VVD.

Konkursa noslēgumā komisijas noteikto konkursa uzvarētāju ieteiks vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Jurim Pūcem (AP), kurš izlems, vai šī pretendenta kandidatūru virzīt izskatīšanai Ministru kabinetā. Ja ministrs konkursa uzvarētāja kandidatūru virza izskatīšanai Ministru kabinetā un tur šī kandidatūra tiek apstiprināta, jaunais VVD ģenerāldirektors šajā amatā tiek iecelts uz pieciem gadiem.

Konkursa uzvarētājs, ieņemot VVD ģenerāldirektora amatu, saņems mēnešalgu 2353 eiro apmērā. Par sasniegtiem darba rezultātiem, atbilstoši valsts pārvaldē nodarbināto atlīdzības sistēmai, būs iespējams saņemt arī atlīdzības mainīgo daļu. Tāpat šis amats paredz iespēju saņemt veselības apdrošināšanu, sociālās garantijas un iespēju piedalīties Augstākā līmeņa vadītāju attīstības programmā.

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vada Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretārs Rinalds Muciņš. Komisiju veido Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, VARAM valsts sekretāra vietniece Alda Ozola, VARAM Vides aizsardzības departamenta direktore Rudīte Vesere, Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Ēriks Eglītis, Vides konsultatīvās padomes priekšsēdētājs Viesturs Ķerus, VARAM Nodrošinājuma departamenta Personāla nodaļas vadītāja Jolanta Rauga.

Saistītie raksti

Pretendentu atlases procesā tiks aicināti piedalīties arī neatkarīgi novērotāji. Konkursa komisija sadarbosies arī ar drošības iestādēm.

Šis ir jau piektais gads, kopš tiek īstenota centralizēta augstākā līmeņa vadītāju atlase, nodrošinot atklātu, godīgu un profesionālu kandidātu atlasi, uzsvēra VVD. Šādā veidā Valsts kancelejas rīkotajos 19 konkursos vadītāji izraudzīti 12 valsts tiešās pārvaldes iestādēm, piesaistot un motivējot darbam valsts pārvaldē augsta līmeņa profesionāļus.

LA.lv