Laukos
Bizness

“Užavas alum” modernizācijas plāni divu miljonu eiro apjomā0

Foto LETA

Ventspils novada alus darītava “Užavas alus” ieguldīs vairāk nekā divus miljonus eiro ražošanas jaudu palielināšanā, informēja uzņēmuma līdzīpašnieks Uldis Pumpurs.

Investīciju projekta realizācijai uzņēmums Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā izsludinājis iepirkumu konkursu par palīgtelpas būvniecību un alus raudzēšanas tvertņu iekārtu iepirkšanu un uzstādīšanu, kā arī autoruzraudzības pakalpojumu sniegšanu būvniecības laikā, kam plānots atvēlēt 2,5 miljonus eiro. “Projektu plānojam realizēt ar mērķi palielināt ražošanas jaudas,” sacīja Pumpurs, atgādinot, ka ražošanas jaudas plānots palielināt par aptuveni ceturtdaļu un tas ir nepieciešams, lai paplašinātos ārvalstu tirgos.

Projekta ietvaros plānots iegādāties dažādas jaunas iekārtas. “Būs jauni rezervuāri un citas iekārtas,” teica “Užavas alus” valdes loceklis, piebilstot, ka uzņēmumam ārpus ražotnes telpām top “tikpat kā otra rūpnīca”. Projektu plānots sākt īstenot decembrī, kad topošajai jaunajai ražotnei tiks lieti pamati, bet tehnoloģiskās iekārtas plānots uzstādīt nākamgad martā.

“Užavas alus” plāno būvēt arī koģenerācijas staciju, lai elektrība nebūtu jāpērk par tik augstām cenām, kādas tās ir šobrīd, bet paši varētu to saražot. Šis ir atsevišķs projekts, taču tā investīciju apmēru Pumpurs pagaidām neatklāja.

Jau ziņots, ka “Užavas alus” 2016.gadā strādāja ar 3,214 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 0,6% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt peļņa bija 18 519 eiro liecina informācija “Firmas.lv”.

Uzņēmums dibināts 1995.gadā, un tās pamatkapitāls ir 298 802 eiro. Alus darītava pieder Uldim Pumpuram (1%) un Oskaram Pumpuram (99%).

LA.lv