×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
28. augusts, 2014
Drukāt

Uzbekijas un Latvijas kontaktbiržu apmeklē vairāk nekā 40 uzņēmumu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) rīkoto Latvijas un Uzbekijas uzņēmēju kontaktbiržu ceturtdien apmeklēja vairāk nekā 40 dažādu nozaru Latvijas uzņēmumu pārstāvji, informē LLKC sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Rūtenberga-Bērziņa.

Latvijas un Uzbekijas uzņēmēju kontaktbirža notika Zemkopības ministrijas telpās. LLKC ieskatā kontaktbiržas rīkošanas ir labs sākums plašākai sadarbībai ar Uzbekiju, ņemot vērā Krievijas noteikto embargo Eiropas Savienības valstīs ražotajai lauksaimniecības produkcijai.

“Tik lielu interesi par iespējamo sadarbību ar mūsu valsti nebijām gaidījuši,” tā pēc Latvijas-Uzbekijas uzņēmēju kontaktbiržas atzina Uzbekijas Agrārās informācijas un inovāciju centra direktors un uzbeku delegācijas vadītājs Mirzokids Juldaševs.

Arī LLKC valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis uzskata, ka atsaucība un interese no Latvijas uzņēmējiem bijusi pārsteidzoši liela. “Šī ir pirmā reize, kad šādi kopā sanāk abu valstu uzņēmēji. Esmu pārliecināts, ka sākums sadarbībai izdevies labs un nākotnē varam sagaidīt arī reālus darījumus.”

Uzbeki uz Latviju gatavi piegādāt augļus un kokvilnu, bet Latvijas uzņēmēju piedāvājums ir ievērojami plašāks: organiskās mēslošanas līdzekļi, zivju, gaļas un piena pārstrādes produkcija, maize, tējas, pupiņas, rieksti, dārzeņi, kā arī dzīvie lopi, kravas pārvadājumi un loģistika.

Juldaševs atklājis, ka pagaidām ir pāragri runāt par konkrētu sadarbība eksporta jomā. Viņš gan ir pārliecināts, ka veiksmīga kopdarbība nākotnē starp abu valstu uzņēmējiem ir iespējama.

Kontaktbiržas laikā Latvijas uzņēmēji saņēma ielūgumu 29. -30. oktobrī piedalīties Centrālāzijas uzņēmējdarbības forumā Alma-Atā, kas var pavērt durvis uz teju 60 miljonu iedzīvotāju lielu reģionu.

LLKC atgādina, ka LLKC sadarbības līgumu ar Uzbekijas lauksaimniekiem noslēdza aizvadītā gada maijā. Kopš tā laika LLKC veicis jau 300 uzbeku lauksaimniecības uzņēmēju apmācību kooperācijas, kā arī mazo un vidējo uzņēmumu jomā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+