Ekonomika
Bizness

Uzbekistāna izrādījusi interesi par Latvijas ostām 0


08.05.2017. Rīgas Universālajā terminālī notika preču vilciena maršruta Rīga- Ķīna atklāšanas pasākums.
08.05.2017. Rīgas Universālajā terminālī notika preču vilciena maršruta Rīga- Ķīna atklāšanas pasākums.
Publicitātes foto

Pagājušajā nedēļā Rīgā ar plašu delegāciju viesojās Uzbekistānas parlamenta priekšsēdētājs Lai gan Uzbekistānas ekonomika šobrīd ir vairāk vērsta Ķīnas un Krievijas virzienos, tā aktīvi meklē izeju uz Eiropas tirgiem. Tāpēc šī valsts nākotnē var kļūt par nozīmīgu sadarbības partneri Latvijas tranzīta nozarei, uzsver brīvostas valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks.

Patlaban lielākās Uzbekistānas kravu grupas Rīgas ostā ir kokvilna no Uzbekistānas un konteinerizētās kravas virzienā no Rīgas pretējā virzienā. Savukārt strauji augoša un perspektīva kravu grupa ir iekārtas un tehnika, kas caur Rīgas ostu tiek piegādātas Uzbekistānas rūpniecībai.

Uzbekistāna jau vēsturiski ir bijusi kā seno tirdzniecības ceļu krustpunkts – Samarkanda un Bukhara ir bijuši bagāti senā zīda ceļa tirdzniecības centri un arī mūsdienās Uzbekistāna ir viens no galvenajiem ekonomiskajiem spēlētājiem Vidusāzijas reģionā. Tāpat šī valsts ir piektais lielākais kokvilnas eksportētājs pasaulē un tā ir bagāta ar dabas resursiem – naftu, gāzi un zeltu. Uzbekistānai ir ceturtās lielākās zelta rezerves starp pasaules valstīm.

LA.lv