×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
13. maijs, 2014
Drukāt

Uzbekistānā, pieminot Emili Melngaili, atskaņo viņa dziesmas

Emilis Melngailis

13. maijā Uzbekistānas Valsts konservatorijā notika izcilā latviešu komponista un mūzikas folklorista Emila Melngaiļa 140. dzimšanas dienai veltīts pasākums, portālam LA.lv pavēstīja Ārlietu ministrija.

E. Melngaiļa dzīves gaitas no 1906. līdz 1919. gadam ir ritējušas Taškentā. Tās ir saistītas ar uzbeku folkloras vākšanu un apkopošanu, tādēļ mūsu komponista vārds uzbeku mūziķu un folkloristu aprindās labi zināms.

Svinīgā pasākuma organizatori ir Uzbekistānas sadraudzības un kultūrizglītojošo sakaru ar ārvalstīm veicināšanas biedrības padome, Latvijas Republikas vēstniecība Uzbekistānas Republikā, Uzbekistānas Valsts konservatorija, kā arī Uzbekistānas-Latvijas sadraudzības biedrība. Latvijas Republikas vēstnieks Uzbekistānas Republikā Edgars Bondars pasākuma dalībniekiem nolasīja Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa apsveikuma uzrunu atgādinot par E. Melngaiļa ieguldījums uzbeku tautas gara mantojuma saglabāšanā.

Pasākumā piedalījās arī viesi no Latvijas – Limbažu novada pašvaldības kultūras nodaļas vadītāja Mārīte Saulīte un Vidrižu pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Ļevšins, kas sniedza ieskatu sava novadnieka E. Melngaiļa dzīves, tā arī darba gaitās.

Uzbekistānas Valsts konservatorijas kora kapela sagādāja īstu pārsteigumu, atskaņojot izcilā latviešu komponista kora dziesmas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+