Mobilā versija
-4.3°C
Antonija, Anta, Dzirkstīte
Otrdiena, 6. decembris, 2016
12. septembris, 2015
Drukāt

Uzbraucot uz dzelzceļa pārbrauktuves, kravas automašīnai nobloķējas bremzes (2)

Foto-LETAFoto-LETA

11.septembra priekšpusdienā Rīgā, Buļļu ielā, kādas kravas automašīnas piekabei, šķērsojot dzelzceļa pārbrauktuvi, nobloķējušās bremzes un transportlīdzeklis vairs nav bijis izkustināms, aģentūra LETA uzzināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Šoferis par notikušo ziņojis VUGD, savukārt dzelzceļa darbinieki informēti par nepieciešamību apturēt vilcienu kustību šajā posmā.

Kad glābēji ieradušies notikuma vietā, kravas automašīna jau bijusi nost no dzelzceļa pārbrauktuves.

Ceļu satiksmes noteikumi paredz, ka gadījumā, ja uz pārbrauktuves atrodas avarējis transportlīdzeklis, pārējiem autovadītājiem jādara viss iespējamais, lai atbrīvotu pārbrauktuvi no tā.

Piespiedu apstāšanās gadījumā uz pārbrauktuves transportlīdzekļa vadītājam jāizsēdina pasažieri un jādara viss iespējamais, lai atbrīvotu pārbrauktuvi. Ja transportlīdzekli no pārbrauktuves nobraukt neizdodas, vadītājam jāinformē par to glābšanas dienests, zvanot pa tālruni 112.

Pēc glābšanas dienesta informēšanas šoferim, ja iespējams, jānosūta cilvēki virzienā gar sliežu ceļu uz abām pusēm un jāpaskaidro, lai tie rādot apstāšanās signālu vilciena mašīnistam, cenšoties apturēt pārbrauktuvei tuvojošos vilcienu.

Tikmēr pašam šoferim jāpaliek transportlīdzekļa tuvumā un jādod vispārējas trauksmes signāls, bet, kad parādās vilciens, jāskrien tam pretī, rādot apstāšanās signālu.

Apstāšanās signālu rāda ar rokas apļošanu, dienā – turot rokā spilgtas krāsas drānu vai citu labi saskatāmu priekšmetu, naktī – iedegtu lāpu vai lukturi. Vispārējās trauksmes signāls ir skaņu signālu sērija, kas sastāv no viena gara un trijiem īsiem signāliem, teikts Ceļu satiksmes noteikumos.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. nekas, vilciens nostumtu, nav jau nekāds kalns

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Uzmanību, šoferīši! Rīt darbu uzsāks vēl 20 stacionārie fotoradari; arī Grobiņā, Līgatnē, Rubenē (6)Pamatojoties uz Ministru kabineta 8.novembra konceptuālo ziņojumu par stacionāro fotoradaru ieviešanas gaitu, otrdien, 6.decembrī uz Latvija autoceļiem sāks darboties otrajā kārtā paredzētie 20 stacionārie fotoradari.
Draugiem Facebook Twitter Google+