×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.1°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
21. februāris, 2017
Drukāt

Uzbrūk pērtiķi, sakož čūskas: latviešu nedienas ārvalstīs (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Uzlabojoties vispārējai ekonomiskajai situācijai, arvien biežāk ziemas mēnešos ceļotāji no Latvijas izvēlas doties saules meklējumos uz dažādiem tāliem un eksotiskiem galamērķiem. Tikpat eksotiski kā galamērķi mēdz būt arī negadījumi, kas piemeklē ceļotājus, liecina apdrošināšanas akciju sabiedrības “BTA Baltic Insurance Company” (BTA) dati.

Latvijas iedzīvotājus dienvidu valstīs sakož pērtiķi, čūskas un citi dzīvnieki, kā arī sadzeļ medūzas, apdedzina saule un piemeklē dažādas traumas. Tomēr absolūtais vairākums – 64 % – ceļojumu apdrošināšanas atlīdzību gadījumu ziemas periodā saistīti ar vīrusu un infekcijas saslimšanām.

Apmeklējot eksotiskus galamērķus un iepazīstot turienes dabu un dzīvniekus, jābūt piesardzīgiem. Tā, piemēram, pērn pērtiķi Latvijas iedzīvotājus sakoduši gan Taizemē, gan Indonēzijā, gan Malaizijā, kā rezultātā cietušajiem sniegta medicīniskā palīdzība un vakcinācija pret trakumsērgu.

Tāpat ceļotājus mēdz sakost arī citi dzīvnieki un rāpuļi, piemēram, Amerikas Savienotajās valstīs ceļotāju sakodis bebrs, Turcijā sievieti savainojusi ķirzaka un ir bijuši vairāki gadījumi, kad ceļotājus nācies ārstēt no čūsku kodumiem. Savukārt, atpūšoties pie ūdens subtropu klimata joslā, cilvēkiem jāuzmanās no medūzām un jūras ežiem, kas ik gadu rada traumas un smagus apdegumus vairākiem atpūtniekiem.

Dati par pērnā un šī gada ziemas sezonām liecina, ka visbiežāk ceļotājus no Latvijas dažādas likstas un veselības problēmas piemeklējušas Ēģiptē (24 %), Taizemē (17 %) un Spānijā (13 %). Salīdzinoši bieži ar nebūšanām nācies saskarties arī ceļotājiem, atrodoties Vācijā, ASV un Austrijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Jā, te tomēr ir labāk – cilvēkus regulāri sakož tikai suņi. Tā ka nav ko dauzīties pa pasauli.

  2. Šimpanzes šajos uzbrukumos jau nu gan nevajadzētu apvainot! Un sakost jau var ne tikai čūskas,bet pat cūkas!

Draugiem Facebook Twitter Google+