×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
5. marts, 2015
Drukāt

Uzbrukumā Dienvidkorejas galvaspilsētā ievainots ASV vēstnieks

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

epaselect epa04648076 US Ambassador to South Korea Mark Lippert (C) leaves Sejong Center for Performing Arts in downtown Seoul, South Korea, 05 March 2015, after being attacked by a knife-wielding assailant. The male suspect, identified as 55-year-old Kim Ki-jong, cut Lippert's face and wrist with a knife during early morning, saying he was against the ongoing military drills between South Korea and the United States. The envoy was preparing to give a lecture at a forum at the time. Lippert was rushed to a nearby hospital, and the attacker was arrested immediately. EPA/YONHAP SOUTH KOREA OUT

ASV vēstnieks Dienvidkorejā Marks Liperts ceturtdien tika ievainots sejā un kreisajā rokā, kad viņam Seulā uzbruka vīrietis ar nazi, kurš bija pret notiekošajiem Dienvidkorejas un ASV militārajiem manevriem.

Aculiecinieki stāstīja, ka vīrietis ar labajā rokā paslēptu nazi metās virsū vēstniekam pāri galdam Sedžongas Kultūras institūtā Seulas centrā, kad tur notika Korejas Izlīguma un sadarbības padomes pasākums.

42 gadus vecais vēstnieks, kuram no labā vaiga un kreisās rokas plūda asinis, ar policijas automobili tika aizvests uz slimnīcu. Viņa stāvoklis ir “stabils”, paziņoja ASV vēstniecības preses sekretārs.

Policija identificēja uzbrucēju kā 55 gadus vecu vīrieti Kimu Kidžongu, kurš ir kreisi noskaņots nacionālists un agrāk bijis notiesāts par akmens mešanu uz Japānas vēstnieku Seulā 2010.gadā.

Rajona policijas priekšnieks Jūns Mjungsūns paziņoja, ka Kims izdarījis vairākas grieztas brūces ar 25 centimetrus garu mizojamo nazi. “Mēs viņu esam aizturējuši un izmeklējam uzbrukuma iemeslu un citus apstākļus,” sacīja policijas priekšnieks.

ASV Valsts departaments apstiprināja, ka Liperta ievainojumi nav dzīvībai bīstami, un “stingri nosodīja šo vardarbības aktu”.

ASV prezidents Baraks Obama piezvanīja Lipertam, lai pateiktu, ka prezidents domā un lūdz Dievu par vēstnieku un viņa sievu Robainu, un novēlētu viņam ātru atveseļošanos, paziņoja Baltā nama administrācija.

Liperts bija Obamas tuvāko aprindu cilvēks, kad Obama no senatora kļuva par prezidentu. Pēc 2008.gada prezidenta vēlēšanu kampaņas Liperts ieņēma svarīgus amatus nacionālās drošības un aizsardzības jomās. Viņš ir vēstnieks Seulā no pērnā gada oktobra.

Dienvidkorejas prezidente Paka Geunhje nosodīja šo “neciešamo” uzbrukumu ASV vēstniekam un sacīja, ka tas ir līdzvērtīgs uzbrukumam Dienvidkorejas un ASV militārajai aliansei. Prezidente arī solīja “pamatīgu izmeklēšanu” par šo incidentu.

Dienvidkorejas Ārlietu ministrija paziņoja, ka pastiprinās ārvalstu vēstnieku drošību.

Korejas Izlīguma un sadarbības padome atvainojās par nepietiekamu drošību tās pasākuma laikā.

Kad uzbrucējs tika aizturēts, viņš izkliedza saukļus pret ASV un Dienvidkorejas ikgadējiem militārajiem manevriem, kuri sākās šonedēļ un ir pastiprinājuši saspīlējumu attiecībās ar Ziemeļkoreju.

Kims vada organizāciju, kura regulāri organizē protestus pret Japānas teritoriālām pretenzijām uz Dienvidkorejas kontrolētu salu grupu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+