×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
23. janvāris, 2014
Drukāt

Uzbrukumā Kažociņam izmantots gāzes baloniņš (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Uzbrukumā bijušajam Satversmes aizsardzības biroja (SAB) vadītājam Jānim Kažociņam izmantots gāzes baloniņš, pastāstīja nu jau bijušais aizsardzības ministrs Artis Pabriks, kura birojā bijušais SAB šefs nodarbojās ar starptautiskās drošības un informācijas tehnoloģiju jautājumiem.

Pabriks ar savu bijušo kolēģi šorīt sazvanījies, un bijušajam ministram bijis prieks dzirdēt, ka Kažociņam ir “moža balss”. Pabriks detaļās par runāto ar Kažociņu nevēlējās ieslīgt, taču atklāja, ka bijušajam SAB direktoram netālu no mājām uzbrukuši divi cilvēki – viens no priekšas, otrs no mugurpuses, izmantojot arī gāzes baloniņu. Iespējams, uzbrucēji arī iepriekš sekojuši.

Bijušais aizsardzības ministrs nedomā, ka uzbrucējus vadījuši mantkārīgi motīvi, taču uzbrukuma iemesli ir jāskaidro policijai.

Līdz ar Pabrika aiziešanu no Aizsardzības ministrijas Kažociņš vakar arī bija spiests pamest Pabrika biroju. Vēl vakar ap pusdienas laiku aģentūra LETA novēroja, ka bijušais SAB direktors piedalījās aizsardzības ministru maiņas ceremonijā. Jaunais ministrs Raimonds Vējonis vakar aģentūrai LETA nevarēja vēl pateikt, vai Kažociņu paturēs ministrijā.

Jau ziņots, ka par uzbrukumu Kažociņam Valsts policijā uzsākts kriminālprocess par huligānismu un pašlaik policija strādā pie versiju izvirzīšanas. Miesas bojājumi nav smagi, un Kažociņš pēc medicīniskās palīdzības saņemšanas atlaists mājā. Miesas bojājumu smaguma pakāpe tiks noteikta ekspertīzē, pastāstīja Valsts policijas preses pārstāvis Toms Sadovskis.

Pagaidām aizdomās turēto nav. Plašāku informāciju policija izmeklēšanas interesēs nesniedz. Ar Kažociņu sazināties aģentūrai LETA pagaidām nav izdevies.

LNT raidījumam “900 sekundes” iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP) pastāstīja, ka Kažociņa veselības stāvoklim nav radītas lielas briesmas.

Ministrs nevēlējās iedziļināties sīkās detaļās un piebilda, ka uzbrukumā iesaistītas divas personas un neesot izslēgts, ka tas saistīts ar Kažociņa profesionālo darbību.

Kažociņš pērn pēc SAB direktora amata pamešanas darbojās toreizējā aizsardzības ministra Arta Pabrika birojā. Savukārt pērnā gada nogalē viņš uz īsu brīdi vadīja Zolitūdes traģēdijas sabiedriskās izmeklēšanas komisiju, taču pēc sabiedrības kritikas par komisijas finansējumu Kažociņš to pameta.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Pabriks: “Uzbrucējus vadījuši mantkārīgi motīvi.”

  Kozlovskis: “Nav izslēgts, ka tas saistīts ar Kažociņa profesionālo darbību.”

  Šoreiz gribas ticēt Kozlovskim.

 2. PALDIES LAIMIŅA KUNGAM PAR PATIESĪBAS ATSPOGUĻOŠANU!!! Neizzūd doma, ka prezidents ŠO “JAUNO” VALDĪBU BIJA SEN IZPLĀNOJIS, piespiežot Valdi Dombrovski, kura vadibā pareizākais būtu bijis valdibai nostrādāt līdz rudenim, JO vēl LĒNĀM RĀPJAMIES NO BEDRES LAUKĀ – TO NOVEST LĪDZ 12.SAEIMAS VĒLĒŠANĀM!!! BIJA JĀATĻAUJ strādāt TKIEŠI VIŅAM UN VIŅA VALDĪBAI!!! KĀPĒC vajadzēja demisionēt TIKAI 9 MĒNEŠUS PIRMS VELĒŠANĀM un radīt visu šo situāciju KĀ DĀVANU VALSTS IEDZĪVOTAJIEM PIRMS ZIEMASSVETKIEM UN TĀ ARĪ IEEIT JAUNAJĀ GADĀ AR BAŽĀM UN NESTABILITĀTI!??? GAIDĪSIM un analizēsim, KĀPĒC prezidentam TIEŠI TĀ BIJA JĀRĪKOJAS UN KĀPĒC VIŅŠ TIK AKTĪVI PIEDALĪJĀS ŠĪS “ĪSĀS” VALDĪBAS IZVEIDOŠANĀ??? KĀPĒC viņš NOTEICA, kurš būs vai nebūs ministrs BEZ KAUT KĀDA PAMATOJUMA??? Kur SAKNE??? TAČU GALVENAIS – KAS tiek gatavots, jo NEKAS TĀPAT VIEN NENOTIEK…Kažociņa kungam vēlu veselību!!! Manas cerības viņš neattaisnoja… Laikam pārāk biju sacerējies uz viņa pieredzi Lielbritānijā un atklāto valodu…

 3. Cienījamais Jāni Kažociņ!
  Visdziļākā līdzjūtība Jums un drīzu izveseļošanos.
  Bet… liekas, ka daudzi darbiņi palikuši nepadarīti.
  Tas, ka „atlaistā Saeima” ievēlēja LatPrez A. Bērziņu ir arī Jūsu bezatbildība.
  Tas, ka A. Bērziņš realizēja Valdības apvērsumu ir arī Jūsu bezatbildība.
  Tas, ka Premjerministra kandidātu Pabriku – iepriekšējās valdības labāko ministru, bez diskusijas „nometa kā grīdas lupatu un noslaucīja kājas” ir arī Jūsu bezatbildība. (Vai varat atcerēties, kā sauc tā padomnieku?)
  Tas, ka Jūs nometa no „Zolitūdes izmeklēšanas komisijas priekšsēdētāja amata” ir arī Jūsu bezatbildība. (Tā ir arī mūsu atbildība 54. nogalināto priekšā…)
  Tas, ka Rīgu „pārvalda” krimināla banda, kas gatavojas pārņemt Valsts varu nākošajās Saeimas vēlēšanās ir arī Jūs bezatbildība.
  Tas, ka ĀM ir nonākusi „citu valstu ideoloģiskā un administratīvā pakļautībā” ir arī Jūsu bezatbildība.
  Tas, ka žurnālista Jēkabsona (www.kompromats.lv) slepkavības mēģinājums netika izmeklēts ir arī Jūsu bezatbildība.
  „Maskava asarām netic…”. To Jūs zināt. Viņa ciena „stiprus puišus”. Viņiem netīk ilgi snauduļot, baidās zaudēt „profesionālās iemaņas” – atrofēties.
  Drīzu Jums izveseļošanos, lai Jums veicas. Paldies, par to ko esat paveicis Latvijas plauksmei.
  Vien žēl, ka neesam informēti.
  Patiesa informācija dod vairāk sirdsmiera. Nezināšana –satrauc. „Miers baro, nemiers ārda”.

  Piedodiet, ka tik gari. Jūsu uzrunātās problēmas būtu pelnījušas arī simtkārt garāku textu. Piedodiet.
  „Tā arī ir JŪSU bezatbildība Laimon. Jeb precīzāk sakot, visu pasīvo ļautiņu, kā Jūs, neizdarība.
  Cienījamais „Ārzemniek”!

  Ļaužu CERĪBĀS „Latvija” eksistē jau daudzus gadu tūkstošus, no kuriem tā ļaužu DOMĀS gandrīz 100 gadu ir bijusi Valstiski neatkarīga, un jau gandrīz gadsimta ceturksni tā „de facto” ir atkal Neatkarīga. Atjaunota.

  Ir bijuši laiki kad „Latvijai” bija trīs valdības vienlaicīgi (1919.g. Latvijas Pagaidu valdība – Ulmanis, Jaunā Latvijas Pagaidu valdība – Borkovskis, vēlāk Niedra, Latvijas Sociālistiskā Padomju Republika – Stučka), bija laiki, kad Valdības un Valsts apvērsumus organizē premjerministri (naktī uz 1934.16.05. – Ulmanis), mikrobiologi (1940. gada 20. jūnijs – Kirhenšteins), okupācijas spēku ieliktņi (Lācis, Peive, Vit.Rubenis, Jur. Rubenis, Bresis) Kompartijas pirmSekretāri (Rubika pučs -1991.g.) , vai Valdības apvērsumu organizē, bet retāk, Latvijas Prezidenti (tā rezultātā vakar Bērziņš sastādīja Valdību). Vai tik tā nav pirmā „Latvijas Prezidenta” sastādītā valdība? SATVERSME to aizliedz. Vai Latvijai vēl ir Prezidents?

  „Laiki” ir bijuši raibi. Tad nu gribētos zināt – vai Pabriks nekļuva par Premjeru dēļ savām virsvidusmēra gara spējām, latviskās garapozicijas vai pie vainas bija spēki, kam nepatika Jūsu izcilajais tandēms – Pabriks-Kažociņš. Vai uzbrukums Kažociņam bija atriebība par „neveiklo, neaprēķināto konstalāciju ar Pabriku – premjeru”? Vai tad, kad saprata, ka Rinkeviča kandidatūra jāatliek līdz jaunajam Saeimam? Atriebība?

  Kā redzat vēstures ritumā, SAB ir ļoti svarīga, nepieciešama un, ja pareizi vadīta, „VARENA IESTĀDE”.
  Es – Laimonis varu vērot „dinozauru kaujas”, bet nevaru jūtami tās ietekmēt. Ar Krieviju man nav „neparasta alianse”. Un Obama nav mans brālēns.

  „Kāds ir Jūsu personīgais ieguldījums tiesiskas valsts izveidē, Padomju okupācijas seku likvidēšanā, latviešu valodas nostiprināšanā un visu Jūs piesaukto ļaunumu novēršanā?”

  Četri bērni un pieci mazbērni.
  Lielais kaimiņš mums tāds – sarežģīts. Esam jau neticami daudz paveikuši. Skaidrs, ka galvenais ir lēns, pacietīgs, precīzs, neatlaidīgs, rūpīgs, gudrs, apsteidzošs, nacionāls, kulturāls, asprātīgs, nepārtraukts darbs Latvijas labā. Soli, pa solim. Kā virves vilkšanā – sīkiem, ātriem rāvieniem… papēžus dziļi zemē iemītus… Tā mums pienāktos darboties. Ar „plaši pavērtu skatu”, bet, kā bokseriem, ar šauri piemiegtām acīm, lai pretinieks (Rainis saka – pretnis)neredz nākamā sitiena virzienu.

  Uzbrukums Kažociņam, tāpat kā pirms gada, žīdu puisim Leonīdam Jēkabsonam, ir uzbrukumi Latvijai, tās Valstiskumam, Brīvībai, Demokrātijai. Vai Latvijā ir spēki, kas vēlētos šos noziegumus izmeklēt – nezinu. Neesmu informēts.

  Es uzturu Valsti.
  Lai SAB, Drošības policija, Valsts Policija, Municipālās policijas, Prokuratūras, bezgalīgās Tiesu instances, atbildīgās Ministrijas, Armija, Robežsardze, Zemessardze, Premjerministri, Valsts Prezidenti sadarbībā ar internacionāliem partneriem var un grib „aizsargāt” Kažociņu un Jēkabsonu. Latviju.
  Lai Zolitūdes upuriem pašiem nav jālūdzas policijai „pārkvalificēt lietu”.
  Lai policija divus mēnešus pēc traģēdijas mums nestāsta, ka nav „aizdomās turamo” .
  Lai tā „nelaimes cēloni” nemeklē visur un nekur. 360 grādi pa horizontāli, vertikāli un tā līdz bezgalībai. Līdz bezgalībai ne iemeslus, ne vainu neviens ne meklēs, ne atradīs. Vai to mēs gribam?
  Lai Rīgas Mērs no saviem „sētniekiem un tramvaju vadītājiem” neuzzina, ka viņš „nav ne pie kā vainīgs”. Un tic viņiem. Nevis 54. zārkiem.

  Es uzturu Valsti.
  Lai neatkāpjas Dombrovskis, Pabriks, Pavļuts, Grende, Strīķe, Dr.Šulcs…
  Lai Pavļutu neatstādina no Valdības, jo viņš solījis jau 1.februārī iesniegt Celtniecības likumdošanas grozījumus, bet Saeima tos grib ne ātrāk kā maijā, lai pēc parlamentārajam vasaras brīvdienām un Rinkeviča – SC valdības izveidošanas, tie nav jāmaina.
  Ir vēl simtiem argumentu, bet tos citu reizi…
  „Ir jau viegli komentāros noriet tos, kas aktīvi cīnās ar problēmām valstī un gaidīt jātnieku baltajā zirgā vai ne?”
  Pilnīgi piekrītu.

 4. kuram bija vajadziigs uzbrukt Kažociņam.

 5. Kremļa suņi neguļ.

Draugiem Facebook Twitter Google+