Pasaulē

Uzbrukumā Kongo DR cietumam 11 nogalinātie; izbēguši 900 ieslodzītie 16

Kongo Demokrātiskās Republikas (Kongo DR) austrumdaļā, Beni pilsētā, svētdien uzbrukumā cietumam nogalināti 11 cilvēki, tai skaitā astoņi cietumsargi, un izbēguši vairāk nekā 900 ieslodzītie, žurnālistiem paziņojis Ziemeļkivu provinces gubernators Žiljēns Paluku.

Pēc viņa teiktā, uzbrucēju identitāte nav noskaidrota. No 966 ieslodzītajiem cietumā palikuši tikai 30. Reģionā ieviesta komandantstunda.

Beni, kas atrodas nemierīgās Ziemeļkivu provinces ziemeļdaļā, vardarbīgā nāvē kopš 2014.gada zaudējuši dzīvību gandrīz 700 civiliedzīvotāji.

Vietējās pilsoniskās sabiedrības organizācijas vardarbībā vaino ugandiešu musulmaņu grupējumu ADF, kas ir viens no vecākajiem, bet mazāk zināmajiem bruņotajiem grupējumiem Kongo DR. Vairāki desmiti varbūtējo šā grupējuma locekļu bija ieslodzīti Kangvaji cietumā.

Dienu iepriekš ADF kaujinieki uzbruka policijas iecirknim un prokuratūrai galvaspilsētā Kinšasā, nogalinot vienu un smagi ievainojot četrus policistus. Pēdējo trīs nedēļu laikā notikuši vairāki līdzīgi uzbrukumi.

LA.lv