×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
18. novembris, 2014
Drukāt

Uzbrukumu Jeruzalemes sinagogā nosoda Kerijs, bet uzteic HAMAS

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

ASV valsts sekretārs Džons Kerijs otrdien nosodīja uzbrukumu sinagogā Jeruzalemē, kurā tika nogalināti četri izraēlieši, bet to uzteica Gazas joslā valdošā islāmistu kustība HAMAS.

Kerijs Londonā pirms sarunām ar britu ārlietu ministru Filipu Hamondu aicināja Palestīnas vadību nosodīt uzbrukumu, kuru sarīkoja divi palestīnieši, bruņojušies ar pistoli un cirvjiem.

“Šorīt Jeruzalemes palestīnieši uzbruka ebrejiem, kas lūdzās sinagogā,” Kerijs teica žurnālistiem, piebilstot, ka “cilvēki, kas bija ieradušies lūgt dievu sinagogas svētnīcā” tika “noslepkavoti svētā vieta tīrā teroraktā un bezjēdzīgā brutalitātē un nogalināšanā”.

“Aicinu palestīniešu vadību visos līmeņos nosodīt to visspēcīgākajā izteiksmē,” norādīja ASV valsts sekretārs.

Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu paziņoja, ka uzbrukums ir “tiešs rezultāts” Palestīnas pašpārvaldes prezidenta Mahmuda Abasa un HAMAS pamudinājumam, “kuru starptautiskā sabiedrība bezatbildīgā veidā ignorē”.

Savukārt HAMAS un mazākais grupējums “Islāma džihāds” uzteica uzbrukumu, sakot, ka tā bija reakcija uz palestīniešu autobusa vadītāja nāvi. Islāmisti aicināja turpināt tādas operācijas.

Svētdienas vakarā autobusa vadītājs no Austrumjeruzalemes Jusufs Pamuni tika atrasts pakārts savā automašīnā. Izraēlas policija paziņoja, ka tā ir pašnāvība, bet viņa kolēģi un ģimenes locekļi sacīja, ka notikušais izskatās pēc slepkavības.

Jau vēstīts, ka divi palestīnieši, bruņojušies ar šaujamieročiem un cirvjiem, otrdien uzbruka sinagogai Jeruzalemē, nogalinot četrus izraēliešus.

“Četri cilvēki ir miruši un seši ir ievainoti, viņu vidū ir divi policisti,” informēja vietējās policijas pārstāve Luba Samri.

Uzbrukums notika rīta lūgšanu laikā sinagogā Jeruzalemes dienvidrietumu rajonā Harnofā.

Policijas pārstāve norādīja, ka abi uzbrucēji ir nogalināti.

“Divi teroristi, kas acīmredzot ieradušies no Austrumjeruzalemes, iegāja ješivā (ebreju seminārā) Harnofā un uzbruka dievlūdzējiem ar cirvjiem un pistoli,” viņa klāstīja.

“Abi teroristi ir neitralizēti,” viņa piebilda, izmantojot policijas eifēmismu nogalināšanai. Abi uzbrucēji bija brālēni.

Vardarbība izcēlusies laikā, kad Jeruzalemē valda saspīlējums un palestīniešu uzbrukumos izraēliešiem pēdējo nedēļu laikā nogalināti vismaz seši cilvēki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+