Mobilā versija
-1.6°C
Antonija, Anta, Dzirkstīte
Trešdiena, 7. decembris, 2016
22. februāris, 2013
Drukāt

“Uzbūvē” cilvēku-robotu


Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Reksam ir mākslīgās rokas, kājas, pēdas, nieres, liesa, aizkuņģa dziedzeris, elpvadi un asinsrites sistēma, pa kuru plūst sintētiskas asinis. Apkārt notiekošo viņš saskata ar tīklenes implantu palīdzību, bet sacīto uzklausa, pateicoties vidusauss implantiem. 


 

Un tas nav viss – Reksa seju klāj mākslīgā āda, viņam ir mākslīgais intelekts un runas sintēzes sistēma, kas ļauj saprast vienkāršus teikumus un atbildēt uz jautājumiem. Rekss staigā un runā. Iepazīstoties viņš stāsta, ka viņam patīk Ralfa Lorēna darinātas drēbes un hip-hopa mūzika. Rekss ir līdz šim pilnīgākais bioniskais cilvēks, kura organisms, kaut mākslīgi radīts, funkcionē gandrīz kā īstam cilvēkam.

Reksa orgāni ir pietiekami labi izveidoti, lai tos teorētiski kā protēzes varētu izmantot cilvēka organismā. “Esam pārsteigti, cik daudz cilvēka orgānu var aizstāt,” britu laikrakstam “The Independent” stāstījis viens no Reksa izstrādātājiem Ričs Volkers. “Reksam gan trūkst dažu dzīvībai svarīgu orgānu, piemēram, vēdera, bet esam pārliecinājušies, ka spējam izveidot aptuveni divas trešdaļas cilvēka ķermeņa.”

Zinātnieki tomēr atzīst, ka viņiem joprojām nav pa spēkam izveidot bionisko cilvēku, kurš apkārtni spētu uztvert līdzvērtīgi cilvēkam. “Jā, ir izstrādāts mehānisms, kas spēj pacelt dažādus priekšmetus, taču šī bioniskā cilvēka rokas nav veiklas, tam nav mīmikas,” piebildis Džona Hopkinsa universitātes profesors Stīvens Hsaijo, uzsverot, ka līdz pilnvērtīga mākslīgā intelekta izveidei vēl garš ceļš ejams. “Diezin vai mūsu dzīves laikā vai mūsu mazbērnu dzīves laikā mēs redzēsim laboratorijas apstākļos perfekti radītu cilvēka ķermeni ar mākslīgo intelektu,” atzīst zinātnieks.

 

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Uzmanību, šoferīši! Rīt darbu uzsāks vēl 20 stacionārie fotoradari; arī Grobiņā, Līgatnē, Rubenē (6)Pamatojoties uz Ministru kabineta 8.novembra konceptuālo ziņojumu par stacionāro fotoradaru ieviešanas gaitu, otrdien, 6.decembrī uz Latvija autoceļiem sāks darboties otrajā kārtā paredzētie 20 stacionārie fotoradari.
Draugiem Facebook Twitter Google+