Mobilā versija
+0.2°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
19. jūnijs, 2013
Drukāt

Uzbūvē pasaulē ātrāko superdatoru

dators_LETA22

Universitāte Ķīnā ir uzbūvējusi pasaulē ātrāko superdatoru, kas ātrdarbības ziņā gandrīz divkārt pārspēj ASV datoru, kas līdz šim tika uzskatīts par ātrāko pasaulē, un demonstrē Ķīnas izaugsmi par zinātnes un tehnoloģijas lielvalsti.

 

Dators “Tjaņhe-2” (“Piena ceļš-2”) ir uzbūvēts Nacionālajā aizsardzības tehnoloģijas universitātē Ķīnas vidienes pilsētā Čanšā. Tā jauda ir 33,86 petaflopi sekundē, kas nozīmē, ka šis dators spēj izpildīt 33,86 kvadriljonus operāciju sekundē. Līdz šim ātrākais superdators pasaulē bija ASV Enerģētikas ministrijas dators “Titan”, kura jauda ir 17,59 petaflopi sekundē. Superdatori tiek izmantoti sarežģītām darbībām – laikapstākļu sistēmu modelēšanai, kodolsprādzienu simulācijai un reaktīvo lidmašīnu projektēšanai.

 

Pievienot komentāru

Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+