Mobilā versija
+3.9°C
Lilita, Irita, Ita
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
19. jūnijs, 2013
Drukāt

Uzbūvē pasaulē ātrāko superdatoru

dators_LETA22

Universitāte Ķīnā ir uzbūvējusi pasaulē ātrāko superdatoru, kas ātrdarbības ziņā gandrīz divkārt pārspēj ASV datoru, kas līdz šim tika uzskatīts par ātrāko pasaulē, un demonstrē Ķīnas izaugsmi par zinātnes un tehnoloģijas lielvalsti.

 

Dators “Tjaņhe-2” (“Piena ceļš-2”) ir uzbūvēts Nacionālajā aizsardzības tehnoloģijas universitātē Ķīnas vidienes pilsētā Čanšā. Tā jauda ir 33,86 petaflopi sekundē, kas nozīmē, ka šis dators spēj izpildīt 33,86 kvadriljonus operāciju sekundē. Līdz šim ātrākais superdators pasaulē bija ASV Enerģētikas ministrijas dators “Titan”, kura jauda ir 17,59 petaflopi sekundē. Superdatori tiek izmantoti sarežģītām darbībām – laikapstākļu sistēmu modelēšanai, kodolsprādzienu simulācijai un reaktīvo lidmašīnu projektēšanai.

 

Pievienot komentāru

Seši soļi drošai saziņai internetāPērn uzbrukumi digitālajā vidē pasaulē auguši par 38%, un iespējamība tikt apzagtam digitālajā vidē ir 20 reižu lielāka, nekā uz ielas. Lai pasargātu savus privātos un darba datus, Digitālās drošības alianse informatīvajā kampaņā “Mirklis pirms klik” atgādina drošības pamatlietas, ko ieteicams ievērot ikvienam interneta lietotājam.
Draugiem Facebook Twitter Google+