Sports
Basketbols

Uzceps gaļu, uzspēlēs basketbolu0


Pēc nedēļas iespējama Entonija Rendolfa un Jāņa Timmas jauna saķeršanās zem groza, tomēr tās būs pavisam citas Slovēnijas un Latvijas izlases salīdzinājumā ar pērno Eiropas čempionātu.
Pēc nedēļas iespējama Entonija Rendolfa un Jāņa Timmas jauna saķeršanās zem groza, tomēr tās būs pavisam citas Slovēnijas un Latvijas izlases salīdzinājumā ar pērno Eiropas čempionātu.
Foto – Osman Orsal/REUTERS/LETA

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība nedēļas nogalē aizvadīs divas pārbaudes spēles pirms Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas – piektdien “Arēnā Rīga” revanša spēle pret Somiju, svētdien Viļņā pārbaude pret Lietuvu.

Galvenā trenera Arņa Vecvagara rīcībā būs visi tie spēlētāji, ar kuriem viņš varēs rēķināties šī rudens cīņās. Abi Jāņi – Strēlnieks un Timma – no Pirejas “Olympiacos” jau iemēģinājuši roku pie trenera Deivida Blata, atbraukuši labā noskaņojumā un šodien kopā ar mediju pārstāvjiem Ķīpsalā uzceps šašliku. Ar labu statistiku pārbaudes mačos Francijas dienvidos esošajā Antibā pierakstījies Aigars Šķēle. Mūsu iespējamie līderi atbraukuši labā noskaņojumā, un tādam tam jābūt visai komandai. Vēl jo vairāk tādēļ, ka pēc nelieliem savainojumiem atkal gatavi darbam ir Kaspars Vecvagars un Iļja Gromovs. Arī pirmajā pārbaudes spēlē Somijā pleca savainojumu guvušais Rihards Lomažs nākamajā nedēļā būs gatavs darboties ar pilnu jaudu.

“Gatavojamies pēc plāna, ko mazliet koriģē spēlētāju veselības stāvoklis un jaunu spēlētāju pievienošanās. Pirmā spēle Espo iezīmēja mūsu problēmas, kuru novēršanai pievēršam lielāku uzmanību. Ceru, ka efekts būs redzams jau piektdien atbildes spēlē ar Somiju. Ir idejas par sastāvu, kas dosies laukumā piektdien Rīgā un svētdien Viļņā, bet galīgo lēmumu pieņemsim īsi pirms spēlēm. Vienlaikus paturam redzeslokā Slovēnijas izlasi. Ir informācija par spēlētājiem un viņu meistarības plusiem un mīnusiem, bet kopējo iespaidu bagātinās informācija par divām slovēņu pārbaudes spēlēm ar Horvātijas izlasi,” Latvijas izlases galvenais treneris Arnis Vecvagars domās vairāk jau ir nākamās nedēļas nogalē.


Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīrā Latvijas izlase 14. septembrī uzņems Slovēniju, 17. septembrī Madridē tiksies ar Spāniju. Pašlaik I grupas tabulā Spānijai ir sešas uzvaras, Turcijai un Latvijai pa četrām, Ukrainai – trīs, Slovēnijai – divas. Uz Pasaules kausa izcīņu Ķīnā nākamgad brauks trīs komandas, un var noprast, ka Eiropas čempioniem slovēņiem spēle Rīgā būs teju kā pēdējās iespējas cīņa.

 

Pretinieki bez NBA vīriem

Saistītie raksti

Varam tikai pasapņot, kādas zvaigznes Rīgā spēlētu, ja FIBA nebūtu pārveidojusi starptautisko spēļu kalendāru un faktiski liegusi kvalifikācijas turnīrā spēlēt NBA spēlētājiem. Mums tādi pašlaik ir trīs, slovēņiem arī trīs ar pērnās sezonas Eiropas basketbola lielāko zvaigzni Luku Dončiču priekšgalā, spāņiem – pat deviņi. Bez liela entuziasma spēlētājus atbrīvo arī Eirolīgas klubi, un daudzi izvēlas cīnīties par vietu klubu sastāvos. Savai debijai šajā turnīrā gatavojas Žanis Peiners, Rolands Šmits un Anžejs Pasečņiks, Milānas “Olimpia” pirmssezonas nometnē nolēmis palikt Dairis Bertāns. Lai gan divi viņa komandas biedri Mindaugs Kuzminsks un Artūrs Gudaitis palīdzēs Lietuvas izlasei.

Viņnedēļ savus sastāvus nosauca arī Slovēnijas un Spānijas izlases. Slovēņiem kandidātu lokā ir seši pērnie Eiropas čempioni, bet par naturalizētā Entonija Rendolfa piedalīšanos treneri teic – ticēsim tikai tad, kad patiešām ieraudzīsim zālē. Spāņiem ierindā ir tikai trīs Eiropas čempionāta dalībnieki, tostarp viens no Maskavas ­”CSKA” līderiem Serhio Rodrigezs. Tiesa, Spānijas basketbola federācija vienojusies ar saviem Eirolīgas pārstāvjiem un viņiem būs pieejami iecerētie spēlētāji no šiem klubiem. Apstākļos, kad iztrūkumus skaita visi, priekšplānā izvirzīsies katras valsts basketbola rezervju dziļums un prasmes īsā laikā izveidot faktiski jaunu komandu.

LA.lv