×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
19. augusts, 2014
Drukāt

Egils Līcītis: Uzcept Putinam olas (8)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Patērētājiem Krievijā turpmākā gada laikā būs liegta iespēja savā valstī iegādāties Eiropā ražotos sierus.

Kolīdz Levitans nolasīja aizliegto produktu sarakstu, līdzjūtīgākās no mums ievaimanājās – ak, ko savā ķiršogu mutītē liks Nataša Rostova! Vai neēdušam Žeņam Pļuščenko būs spēks kaut uz pusapgriezienu atraut slidu no ledus! Vīri prātīgi sprieda, ka šosezon “Dinamo” beidzot ņems Gagarina kausu, jo pretinieki novājēs tievi kā skaliņi, hokejistu bruņas karāsies uz pleciem ka drēbju pakaramais. Rež. Hermanis sērīgi teica, ka Krievijā iestājies “pilnīgs Dostojevskis”.

Taču, kaut prez. Putins novilcis blokādes loku un ievērojami samazinājis barības bāzi saviem iedzīvotājiem, ne velti viņa dienestā TV kanālos kalpo simtiem ar ordeņiem apbalvotu rakstnieku Ļesosekovu un Bombardovu, kuri apgaismo miljoniem cilvēku, kam ir novērošanas spēju trūkums. Šiem puškiniem ir labāki režisori par Hermani. Jau tās pašas sankciju dienas vakarā rāda Dagestānas ganus. Viļņojas sprogainu aitiņu jūra. Pie mums kalnos Miška uzkāpj, pa aitiņai pasit padusē, vilki noplēš pa ducim, un pašiem šašliks garšo. Taču nav ko bīties, jērgaļas karbonādes ražošana tiks kāpināta! Otrā dienā korespondents nav slinkojis, nobraucis uz Ņencu nacionālo apvidu tālā tundrā. Briežkopji čalo – mēs paplašināsim ganāmpulkus! Visu “mātušku” pieštopēsim ar briežgaļu, un tā ir ļoti diētiska! Nu un tad, ka Krievijas gastronomos vairs nebūs “Rama” margarīns, “Kāruma” sieriņi un grieķu salāti! Tagad ir krievu lauksaimnieku lielā iespēja uzņemt apgriezienus un piegādāt patērētājiem veselīgu vietējo pārtiku pudiem. Tāpat kā no pūstošo Rietumu vērtībām, krievu cilvēku jāsargā arī no pretīgā, kaitīgā Rietumu ēdiena. Tagad atdzīvosies “glubinka”, radīsies naturālās saimniecības, Dusju beidzot liks pie plīts, lai ģimenei parāda puspiemirstās kulinārās dotības, boršču un ščī vārot. Pavei, laukos pašlaik briest nacionālais dārzenis kāposts. Dārzos galvas dēļ semočku smaguma liec saulespuķes. Sēņošana iet vaļā, un tiek sviests medus. Šogad gaidāma sevišķi bagāta pelmeņu raža! Jūs domājat, ka krievu tauta vārīsies, ka viņu pankūkas kļūst pavisam plānas, un pret ziemu no krieviem paliks tikai kauli un āda? Viņi pasvilpo – iesāliet sankcijas! Krievija izkārpīsies par veselīga uztura debesmannas ražošanas zemi. Mājas vistiņu oliņas tieši no perēkļa, vitamīniem aizdarīts vinegrets, brinza, Vologdas sviests, augstākā labuma Astrahaņas ķilavas uzkodām – vot, galdiņ, klājies, izmeklētākās delikateses! Pie ņencu briežu tauku notraipīta galdauta to visu Vasja guldzieniem noskalos ar “jēgermeistaru” (spirtotais nav aizliegts) un desertā pasniegs tropiskos augļus no Nikaragvas, jo franču foies gras ir nelaba pēcgarša. Narzāns, kuņģa pilieni noderēs ne tikai, kad jēgermeistars būs plūdis kā Volga, bet arī pēc pārēšanās. Pret ziemu mužiks tā uzbarosies, ka krievu katūna krekli viducī sprāgs pušu! Jūs žēlojaties – grūti blokādē, samazināta barības bāze, kā viņi dzīvos bez mūsu piena, gaļiņas. No propagandas labi paēdīsi! Tomēr dreb sirds, māc bažas par plašo Krievzemi. Ja nu viņējie lauksaimnieki nesaņemas? Ko tad? Vai kādurīt atradīsies jele viens, kurš varēs Putinam uzcept olas?

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. :DDDD Taa vareetu arii buut, ja taada saimniekoshana turpinaasies …

 2. Vai viņam maz ir olas, ka sieva aizlaidās? Ar ceptām taču nekas nesanāks.

 3. Nesatraucies,Egīl! Atbildēt

  Ir taču vēl neizsmeļamas rezerves rietumnieku “apspiesto” tautiešu vidū ,kuri pūstošo kapitālistu ēdmaņu sastūķējušies,katrā laikā būs ar mieru savu ideoloģisko papuci pamielot ne tikai ar ceptām olām.Kaut vai tepat-no “tuvējām ārzemēm”.

 4. Dikti labi un smuki!

 5. Paldies!Riktīgi labais!!! :))

 6. nejauši izlasīju Atbildēt

  Virsraksts un beigas super

 7. Par olām laps.

 8. Nu par olām. Laps

Draugiem Facebook Twitter Google+