×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
18. septembris, 2014
Drukāt

Uzdod atjaunot garumzīmi uzrakstā “Rīga” (8)

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts Valodas centrs (VVC) sastādījis administratīvā pārkāpuma protokolu atbildīgajai amatpersonai par uzraksta “RĪGA” garumzīmes aizstāšanu ar sirsniņu, piemērojis naudas sodu, kā arī uzdevis garumzīmi atjaunot, pastāstīja VVC pārstāve Laura Velzete – Skudra.

Atbildīgās amatpersonas vārdu VVC neatklāj, norādot, ka tā pārstāv Rīgas domes (RD) Satiksmes departamentu. Arī amatpersonai uzliktā soda apmēru VVC neatklāja. Centra pārstāve aģentūrai BNS norādīja, ka par šādu pārkāpumu var piemērot naudas sodu no 35 līdz 140 eiro. Tāpat atbildīgajai amatpersonai uzdots garumzīmi pēc iespējas ātrāk atjaunot.

Naudas sods uzlikts RD Satiksmes departamenta vadītājam Krišjānim Peteram, aģentūra BNS uzzināja RD. Peters sarunā ar aģentūru BNS izvairījās no komentāriem, norādot, ka par tālāko rīcību tiks lemts pēc konsultācijām ar juristiem. Viņš atzina, ka saistībā ar robežzīmi “RĪGA” radusies nepatīkama situācija. “Katrā ziņā tas nebija mēģinājums uzrakstam noņemt garumzīmi, bet gan veikt tā rebrandingu,” sacīja RD Satiksmes departamenta vadītājs.

Jau vēstīts, ka augustā VVC ierosināja lietvedību administratīvā pārkāpuma lietā par garumzīmes nelietošanu uz robežzīmes “RĪGA”. VVC arī uzsvēra, ka nav ne pieņemams, ne tiesiski pieļaujams RD viedoklis, ka par garumzīmi kalpo uz “I” burta uzliktās sirds baltā daļa.

Rīgas robežzīmei garumzīmes burtā I nomainīta pret sirsniņu, kas bija izkrāsota Rīgas pilsētas krāsās. Septembra sākumā Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija (VKPAI) nolēma iekļaut četras Rīgas robežzīmes iekļaut valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā, aģentūrai BNS pastāstīja VKPAI vadītājs Juris Dambis.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Kur skatās valodas centrs, ka Rīga liela daļa uzrakstu ir angliski?, Vai tad tas nav pārkāpums, jeb kursīsiem samaksā, lai neceltu traci.
  Sirsniņa bija jaukāka kā uzraksti angliski.Var jau būt ka VVC ir slikti redzīgi. Kauns par Jums, kur tad Latviešu valoda.

 2. Put-in vai Put-out ? Atbildēt

  Latviski vārdu “Putins” arī būtu jāraksta ar garumzīmi un mīkstinājumu, jo tas ir kā krievi to izrunā.

 3. vislatviešu nacisti kā redzams nemīl rīgu. visa pasaule saprot sirds simbolu, pārkrāsots valsts karoga krāsā pat sanāca kā garumzīme, bet naciķi vienalga kā ērgļi . varu saderet ja tā butu pareizās tautibas mērs darijis, tad sajūsmai nebutu robežu, bet tagad mīlēt rīgu acim redzot ir valsts noziegums nacistu uztverē

  • Krievu nacisti to Rīgu mīl par daudz, bet savas Impērijas pilsētas/sādžas par maz.

  • Neaiztiec naciķus! Vismaz ne īstos. VL jau nav nekādi naciķi. Taisnība, ka sajūsmai nebūtu robežu, ja viņi būtu uzlikuši sirdi karoga krāsās… Bet sirdi pārkrāsojām mēs- pavisam īsti, dzīvi latviešu nacionālisti.

  • Pareizās tautības mērs tā nekad nebūtu darījis. Tieši šis fakts apliecina, kā mērs nav “pareizās” tautības. Viņš neatšķir, ko var un ko nevar atļauties. Galvenais viņam – aizskart latviešus.

 4. … Bezabrenes atbildigiem valsts valodas lietas tiek piegriezts un uzturets kajminamais domasanas un ricibas atrums … bet kamdel ?

  … Vai atkal likumu iztrukumu del, Saeimas negribas del … cita traucejuma del …vai kadas VVC personas neatbilstibu … ?

  • viss ir pareizi, jaaliek atpakalj, kaa bija … Tik nesaprotu, kaa taads sviests izgaaja cauri, bet VVC utml iestaazhu piekritiibas !!!???

Draugiem Facebook Twitter Google+