×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
11. decembris, 2012
Drukāt

Uzdod izveidot Latgales uzņēmējdarbības centru

Foto - LETAFoto - LETA

Valdība šodien atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) ieceri izveidot Latgales uzņēmējdarbības centru (LUC), kas darbosies uz Latgales plānošanas reģiona Informācijas centra bāzes.

Paredzēts, ka LUC sniegs konsultācijas par Eiropas Savienības fondu un “Latvijas Hipotēku un zemes bankas” programmu pieejamību, organizēs motivācijas un apmācības pasākumus, sniegs konsultācijas par e-pakalpojumiem, kā arī būs “birokrātijas gids” – sniegs konsultācijas par dažādiem institūciju pakalpojumiem.

Tāpat LUC sniegs konsultatīvu atbalstu piemērotu industriālo zonu atrašanā potenciālajiem investoriem un uzņēmējiem, kā arī organizēs pieredzes apmaiņas braucienus un tirdzniecības misijas, uzņēmēju vizītes.

VARAM kā galveno šī centra mērķauditoriju ir minējusi potenciālos un esošos uzņēmējus, potenciālos investorus, vispārējo un profesionālo izglītības iestāžu pasniedzējus, pašvaldību speciālistus, kā arī jauniešus un visus tos iedzīvotājus, kuriem interesē uzņēmējdarbības sākšana.

LUC pamata atrašanās vietas būs trīs pilsētas – Balvi, Rēzekne un Daugavpils.

Paredzēts, ka no 2014.gada LUC tiks integrēts klientu apkalpošanas centros, lai neradītu paralēlu iestāžu tīklu. Turklāt ilgtermiņā plānots papildināt LUC pakalpojumu klāstu, lai spētu nodrošināt noteikto valsts pakalpojumu sniegšanu klientiem un iekļautos potenciālajā vienotajā valsts klientu apkalpošanas centru tīkla izvietojumā.

Līdz ar to LUC būs arī kā pilotprojekts vienotajam klientu apkalpošanas centru tīklam, ko VARAM ir plānojusi ieviest tuvāko gadu laikā.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (RP) norāda, ka LUC būs kā vienas pieturas aģentūra uzņēmēju atbalstam, un tas veidos vienotu konsultāciju tīklu, lai nodrošinātu atbalstu uzņēmējdarbības attīstībai, aģentūru LETA informēja ministra preses sekretāre Maija Pētermane. Iecerēts, ka ar šā centra izveidi Latgales reģionā tiks veicināta ekonomiskā aktivitāte.

Plānots, ka LUC organizēs kopīgus motivācijas pasākumus un attīstīs sadarbību ar partneriem, piemēram, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, Latvijas Lauku konsultāciju centru un citiem.

LUC darbu sāks tad, kad tiks apstiprināts un sāks darboties Norvēģijas finanšu instrumenta 2009.-2014.gadam finansētais projekts “Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde”. Lai nodrošinātu LUC darbību, VARAM sadarbībā ar Latgales plānošanas reģionu sagatavos vienošanos par valsts budžeta dotāciju izlietojumu 2013.gadam.

Ministrija arī ir noskaidrojusi Latgales uzņēmēju viedokli par LUC potenciālo lomu un sniegtajiem pakalpojumiem. Apkopojot uzņēmēju sniegto informāciju, noskaidrojies, ka viņiem prioritāte ir konsultācijas par Eiropas Savienības un citu fondu pieejamām atbalsta programmām. Uzņēmējus arī interesē kvalitatīva projektu pieteikumu sagatavošana, kur arī nepieciešamas konsultācijas.

Tāpat uzņēmēji vēlas atbalstu starptautiskās sadarbības veidošanā ar citu valstu uzņēmējiem, kā arī norādījuši uz nepieciešamību pēc neformālās izglītības pasākumiem. Uzņēmēji arī sagaida, ka LUC apkopotu uzņēmēju viedokli par nepieciešamajām izmaiņām likumdošanā un būtu kā starpnieks starp uzņēmējiem un nozaru ministrijām.

Kā skaidro ministrija, LUC izveide ir nepieciešama, jo Latgales reģions ekonomiskajā attīstībā ievērojami atpaliek no pārējiem reģioniem – tajā ir zemākais iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju, augstākais bezdarba līmenis un zemākās nefinanšu investīcijas uz vienu iedzīvotāju.

Valdība šogad vasarā atbalstīja VARAM sagatavoto Latgales reģiona attīstības plānu, kas paredz dažādus pasākumus ekonomiskās situācijas un uzņēmējdarbības vides uzlabošanai. LUC izveide bija viens no šajā plānā paredzētajiem pasākumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+