×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
6. februāris, 2012
Drukāt

Uzdod izvērtēt Barrozu ierosinājumus bezdarba samazināšanai

barrozu

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) ir uzdevis Ekonomikas un Labklājības ministrijām izvērtēt Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāja Žozē Manuela Barrozu vēstulē norādītās iniciatīvas bezdarba mazināšanai un uzņēmējdarbības atbalstam, aģentūru LETA informēja premjera preses sekretārs Mārtiņš Panke.

Ministrijām būs jāizvērtē saņemtie ierosinājumi un kopīgi jāsagatavo priekšlikumus tālākajai rīcībai.

LETA jau ziņoja, ka īstenojot Eiropas Savienības (ES) līderu janvāra sanāksmē panāktās norunas, EK priekšsēdētājs vēstulē Dombrovskim aicinājis izveidot speciālas rīcības grupas, kas izstrādātu plānu jauniešu bezdarba mazināšanai, kā arī atbalsta palielināšanai maziem un vidējiem uzņēmumiem (MVU). Abiem mērķiem līdzekļus varētu iegūt, pārdalot Latvijai paredzēto un vēl neiezīmēto ES fondu daļu 2007.-2013.gadam.

Saskaņā ar “Eurostat” datiem, 2011.gada novembrī Latvijā 29,9% bezdarbnieku jeb aptuveni 34 000 bija jaunieši.

EK mērķis ir panākt, lai četrus mēnešus pēc izglītības iegūšanas katrs jaunietis vai nu ir ieguvis darbu, atradis prakses vietu vai arī turpina mācīties.

EK priekšsēdētājs 31.janvārī nosūtīja vēstuli astoņu valstu līderiem, kurās ir visaugstākais jauniešu bezdarbs (Spānija, Grieķija, Slovākija, Lietuva, Itālija, Portugāle, Latvija un Īrija), iezīmējot nākamos soļus, ieskaitot atbildīgā nominēšanu speciālām rīcības grupām, kurās strādātu arī EK un sociālo partneru pārstāvji, un EK ekspertu vizīti Latvijā februārī.

Latvijai līdz aprīļa vidum vajadzētu izstrādāt jauniešu nodarbinātības plānu, kas tiktu iekļauts topošajā Latvijas Nacionālajā reformu programmā. Plānā būtu jānorāda konkrētus politikas pasākumus un tiem paredzēto finansējumu, kas palīdzētu mazināt jauniešu bezdarbu, risinot darba tirgum nepieciešamo prasmju neatbilstību realitātei un priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas sekas.

Otrs rīcības grupu uzdevums būtu apdomāt, kā varētu palielināt vai paātrināt MVU piekļuvi finansējumam, pārdalot ES fondu līdzekļus, norāda Barrozu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+