Mobilā versija
+3.7°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
14. maijs, 2015
Drukāt

Uzdod izvērtēt iespēju piemērot samazināto PVN likmi apkurei (1)

Foto - Daina BrilaFoto - Daina Brila

Saeima šodien uzdeva parlamenta Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai izvērtēt iespēju piemērot samazināto pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi apkurei, balstoties uz iedzīvotāju iniciatīvu.

Budžeta komisijai būs jāizvērtē iespēja samazināt PVN likmi siltumenerģijas piegādei mājsaimniecību vajadzībām no 12% uz 5%, un, ja komisija to atzīst par iespējamu – lemt arī par attiecīga likumprojekta sagatavošanu.

Iepriekš Saeima noraidīja komisijas piedāvājumu uzdot šīs iniciatīvas izvērtēšanu parlamenta Ilgtspējīgas attīstības komisijai. Ņemot vērā, ka Saeima šo ierosinājumu noraidīja, Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai bija jāpiedāvā jauns lēmuma projekts.

Kā ziņots, iedzīvotāju iniciatīva paredz PVN samazināšanu apkurei no 12% līdz 5%. Par iniciatīvu parakstījušies 10 380 cilvēki, no kuriem 10 019 ir Latvijas pilsoņi, bet pārējie – nepilsoņi.

Iniciatīvas autors Jānis Kuzins iepriekš pauda, ka savulaik tika solīts, ka PVN apkurei, gāzei un elektrībai tiks samazināts, kad finanšu krīze tiks pārvarēta, bet tas nenotiek. Iniciatīvas pieteicējs paredz, ka 2015.gadā siltuma tarifi tikai kāps, tāpēc Saeima ir aicināta rast līdzekļus un risināt situāciju, samazinot PVN apkurei.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. PVN,apkurei,gāzei un elektrībai netiek samazināta,jo politiķi negrib atteikties no IIN samazināšanas saviem ienākumiem!

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+