Mobilā versija
+1.9°C
Grieta, Strauta, Rebeka
Pirmdiena, 23. janvāris, 2017
14. maijs, 2015
Drukāt

Uzdod izvērtēt iespēju piemērot samazināto PVN likmi apkurei (1)

Foto - Daina BrilaFoto - Daina Brila

Saeima šodien uzdeva parlamenta Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai izvērtēt iespēju piemērot samazināto pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi apkurei, balstoties uz iedzīvotāju iniciatīvu.

Budžeta komisijai būs jāizvērtē iespēja samazināt PVN likmi siltumenerģijas piegādei mājsaimniecību vajadzībām no 12% uz 5%, un, ja komisija to atzīst par iespējamu – lemt arī par attiecīga likumprojekta sagatavošanu.

Iepriekš Saeima noraidīja komisijas piedāvājumu uzdot šīs iniciatīvas izvērtēšanu parlamenta Ilgtspējīgas attīstības komisijai. Ņemot vērā, ka Saeima šo ierosinājumu noraidīja, Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai bija jāpiedāvā jauns lēmuma projekts.

Kā ziņots, iedzīvotāju iniciatīva paredz PVN samazināšanu apkurei no 12% līdz 5%. Par iniciatīvu parakstījušies 10 380 cilvēki, no kuriem 10 019 ir Latvijas pilsoņi, bet pārējie – nepilsoņi.

Iniciatīvas autors Jānis Kuzins iepriekš pauda, ka savulaik tika solīts, ka PVN apkurei, gāzei un elektrībai tiks samazināts, kad finanšu krīze tiks pārvarēta, bet tas nenotiek. Iniciatīvas pieteicējs paredz, ka 2015.gadā siltuma tarifi tikai kāps, tāpēc Saeima ir aicināta rast līdzekļus un risināt situāciju, samazinot PVN apkurei.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. PVN,apkurei,gāzei un elektrībai netiek samazināta,jo politiķi negrib atteikties no IIN samazināšanas saviem ienākumiem!

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+