×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
16. oktobris, 2012
Drukāt

Uzdod jautājumu pneimonologam asoc. prof. Alvilam Kramam

drkrams2

Līdz 31. oktobrim var uzdot jautājumu Latvijas Tuberkulozes un plaušu slimību ārstu asociācijas valdes priekšsēdētājam asociētajam profesoram Alvilam Kramam.

Kopš 2012. gada viņš ir Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Pneimonoloģijas galvenais speciālists, kā arī asociētais profesors Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes Internās medicīnas katedrā.

Profesora galvenā rūpe ir mūsu valsts iedzīvotāju plaušu veselība. Viņš vērš uzmanību uz to, ka respiratoriskās slimības kā nāves cēlonis pasaulē ir otrajā vietā aiz sirds un asinsvadu slimībām (19% no nāves gadījumiem!). Taču no daudzām var izvairīties, pievēršot uzmanību saviem ikdienas ieradumiem, piemēram, atsakoties no smēķēšanas, kā arī saglabājot fizisko aktivitāti. Pēc ārsta sacītā, neviens smēķētājs nav 100% vesels.

Visiem smēķētājiem un arī citiem, kurus māc bažas par plaušu „varēšanu”, kā arī tiem, kas vienkārši vēlas pārbaudīt savu plaušu veselību, profesors aicina izmantot iespēju veikt spirometrijas mērījumus, kas ir ir plaši pieejama un lēta plaušu funkcionālās diagnostikas pamata metode visā pasaulē. Vienai spirometrijai nepieciešamas vien 10-15 minūtes. Šo minūšu laikā aparāts nosaka ieelpotā un izelpotā gaisa daudzumu, kā arī maksimāli forsētas ieelpas un izelpas ātrumu.

A. Krams norāda, ka Spirometrijas dienu ietvaros Latvijā ir veiktas 2478 spirometrijas, kas ir 3,88% no visā pasaulē oficiāli reģistrētajām Pasaules Spirometrijas dienu 2012 norišu ietvaros veiktajām spirometrijām. Mediķu mērķis ir panākt, lai arvien vairāk cilvēku elpas trūkuma vai citādu plaušu veselības problēmu gadījumā uzreiz iedomātos – «Paga, man vajag veikt spirogrāfiju!»

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+