×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
17. februāris, 2016
Drukāt

Uzdod savu jautājumu par ģeopolitiku BBC diskusijā, kas notiks Gaismas pilī! (2)

Publicitātes foto.Publicitātes foto.

Diskusiju vadīs "BBC World Service" pārraižu vadītājs Džonatans Dimblebijs.

9. martā plkst. 18 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē notiks Lielbritānijas raidorganizācijas “BBC World Service” un LNB rīkota diskusija “BBC World Questions: Europe and Latvia” (“BBC Pasaules jautājumi: Eiropa un Latvija”), LA.lv pavēstīja LNB sabiedrisko attiecību speciālists Augusts Zilberts.

Diskusijas laikā klātesošajiem būs iespēja diskutēt ar Latvijas politikas un viedokļu pārstāvjiem par Latvijas lomu nākotnes Eiropā.

Baltijas valstu loma pasaules ģeopolitisko notikumu kontekstā piedzīvo pārmaiņas. To rezultātā aktuāli kļūst jautājumi – kā Latvijai vajadzētu izmantot savu demokrātisko neatkarību?; ko nozīmē būt eiropiešiem un kādi ir Latvijas pienākumi Eiropas Savienībā?; kāda būs imigrācijas ietekme uz dzīvi Latvijā un kuri ir drošības un labklājības izaicinājumi Latvijai un Eiropai kopumā? Lai diskutētu par šiem tematiem, pazīstamais “BBC World Service” pārraižu vadītājs Džonatans Dimblebijs (Jonathan Dimbleby) aicina piedalīties sarunā ikvienu interesentu, uzdodot jautājums un piedaloties starptautiskās debatēs.

Paneļdiskusijā piedalīsies Rīgas mērs Nils Ušakovs, Saeimas Ārlietu komisijas vadītājs Ojārs Ēriks Kalniņš, “Rail Baltica” projekta kopuzņēmuma valdes priekšsēdētāja Baiba Rubesa un vēl kāds augsta līmeņa dalībnieks, kura vārds tiks paziņots vēlāk.

Mērija Hokedija (Mary Hockaday), “BBC World Service English” vadītāja: “BBC World Service” ir starptautisko debašu mājvieta, un laikā, kad Baltijas valstis tāpat kā pārējā Eiropa saskaras ar būtiskiem ekonomikas, migrācijas un drošības jautājumiem, raidījums “World Questions” ieradīsies arī Latvijā. Mēs esam gandarīti par sniegto iespēju šo diskusiju rīkot Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kuras viens no pamatuzdevumiem ir informācijas, ideju un domu saglabāšana. Ar nepacietību gaidām, kad varēsim uzklausīt publikas un paneļdiskusijas dalībnieku viedokļus Rīgā un dalīties ar tiem ar pārējo Eiropu un pasauli.”

Andris Vilks, LNB direktors: “Ģeopolitiskie notikumi pasaulē arvien vairāk norāda, ka jautājumi par atvērtu, tolerantu un progresīvu sabiedrību gan lokālā, gan globālā mērogā diemžēl kļūst diskutabli. Viena no Latvijas Nacionālās bibliotēkas pamatvērtībām cauri laiku laikiem ir bijusi “atvērtība” – ikviens bibliotēkas apmeklētājs ir gaidīts viesis, un mēs esam atvērti daudzveidīgai sadarbībai. Uzskatu, ka atvērtībai 2016. gadā un turpmāk arvien vairāk vajadzētu caurstrāvot arī visas pasaules globālo apziņu un ceru, ka “BBC World Service” ierosinātā diskusija būs stimuls šo vērtību aktualizēt.”

“BBC World Questions” ir diskusiju un debašu raidījums angļu valodā, kura norisē tiek izmantoti tikai auditorijas uzdotie jautājumi. Tas tiks ierakstīts un pārraidīts starptautiski “BBC World Service” programmas ietvaros.

Pasākums notiks angļu valodā. Uz to ierodoties, dalībnieki aicināti ņemt līdzi izdrukātas bezmaksas reģistrācijas biļetes.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kāpēc angļu valodā, ja kāds vēlas paust savu viedokli latviešu valodā, tad viņam tādas iespējas ir liegtas?

  2. jā man ir jautājums Atbildēt

    kas pasūta un apmaksā BBC realizeto naida kurināšanu? pat polija jau sāk protestēt pret viņu propogandas meliem, tik musejie paklausigi gatavi pat filmu rādit naida kurināšanai, jo ar patiesibau tai nav nekāda sakara.

Draugiem Facebook Twitter Google+