Mobilā versija
Brīdinājums -6.8°C
Grieta, Strauta, Rebeka
Otrdiena, 23. janvāris, 2018
9. janvāris, 2017
Drukāt

Uzdod savu jautājumu premjeram! (28)

Ministru prezidents Māris Kučinksis pirms Ministru kabineta sēdes. Foto - LETAMinistru prezidents Māris Kučinksis pirms Ministru kabineta sēdes. Foto - LETA

Cienījamie “LA” lasītāji! Šonedēļ “Latvijas Avīze” intervēs Ministru prezidentu Māri Kučinski. Ja arī jums ir kāds jautājums premjeram, varat to uzdot šeit vai komentāros zem šī materiāla!

PiedalitiesAptauja

Pievienot komentāru

Komentāri (28)

 1. Cien.Ministru prezident! Kad pienāks Latvijā tie laiki,kad visvecākiem Latvijas pensionāriem ar darba stāžu 32-40.g. pad.sav.laikā,pensijas ir -220-235 eiro-ar kurām nav iespējams izdzīvot,kaut kas mainīsies? Vai tad cilvēks vainīgs,ka dzimis un dzīvojis”nelaikā”?Vai tādēļ ,kā sods,bada nāve un aizmirstība ir godīgi no valdības puses? Vai tiešām valdības politika”Nav cilvēka-nav problēmu!” ir Jums atbalstāma?

 2. kad jusu algam vienreiz bus griesti vai jus varat mierigi gulet ,ka lielaka Latvijas iedzivotaju dala nikst nabadziba . vai jums liekas ka ari parejie negrib dzivot cilveku cienigu dzivi.Latvija

 3. Vai sekojat līdz kas notiek veselības aprūpē? Nekādas reformas nav,kāpēc? Vai vienīgā reforma ir samazināt slimnīcu skaitu,pie tam tikai laukos? Kāpēc Čakšai krīt reitings,ja neko nedara? Kāda gadījumā liksiet viņai atkāpties?

 4. Kučinska k-gs,man tik ļooti gribētos piedzīvot NEATKARĪGAS Latvijas laikus!!Līdz šim es vēl arvien jūtos kā PSRSā.PĒC 25 gadiem rāpjamies ātrumā atpakaļ līdz 1945.g.līmenim,kad LATVIETIM jābrauc trimdā,jo NEATKARĪGĀ Latvijā bez okupantu valodas nav iepējams dabūt darbu.BET NEATKARĪGĀ Latvijā var būt domes priekšsēdis BEZ VALSTS!!val.zināšanām,var būt deputāts pašvaldībā,Saeimā ar reti kroplu,knapi saprotamu valsts val.Un tādi kadri valsts pārvaldē/ arī RD/ tup jau visus 25 g.un jūtas perfekti,jo redz šos ievēl tauta/ civilokupanti bijušie nepilsoņi/.Tātad latvietim jāiet pie tāda “kadra”ar tulku?!
  Vai jums pašam nešķiet,ka veco padomjlaiku “speciem”sen laiks atbrīvot vietu nu jau labi izglītotai jaunajai paaudzei?Vējonis ,man šķiet,ir apsmiekls Latvijas valstij.Viņam arī žēl,ka krievi te jūtas ne kā mājās,t.i.,Krievijā.
  CIK ILGI vēl PAMATTAUTU piesmies ,ignorēs,pazemos???
  LA, es TOMĒR CERU,ka neizrausiet atkal manu jautājumu!TAS IR MANS VIEDOKLIS !!!!

 5. Lai gribētu, ka cilveki labprātīgi maksā nodokļus, tiem pirmkārt ir jābūt tādiem, lai cilvēks – uzņēmējs spētu IZDZĪVOT, rēķinus samaksāt, paēst, bērnus apgādāt!!! Citādi zūd jēga uzņēmējdarbībai kā tādai! Ja valstī būs neadekvāti augsti nodokļi, privātais sektors ar laiku iznīks un kurš tad uzturēs valsts sektoru, koa???

  Kādu Jūs iedomājaties Latvijas attīstībuja, ja cilvēkam ir jāizšķirās par to, vai nomaksāt nodokli, vai nopirkt bērniem ziemas drēbes? Kā jūs domājat, vai cilvēks samaksās hipotekāro kredītu, vai nodokli jums, ja viņu draud izlikt uz ielas, hip. kred. nenomaksāšanas gadījuma!?Zinu, ka attīstītajās valstīs pvn pārtikai ir o%, kur 3%, kur 5% … par kādiem nodokļiem var būt runa, ja bez variantiem jau tā no saviem ieņemumiem samaksāju 21%, neskaitot vēl papildus ceļa nodokli, zemes nodokli, nīn!!!

  Vai Jūs ministra kungs, būtu tik laipns un padzīvotu, piemēram uz medmāsas algas? Kapēc jūs ceļat sev algas – droši vien lai paaugstinātu savu dzīves līmeni, vai saglabātu esošo! Tad kapēc jūs iedomājaties, ka nodokļumaksātāji labprāt piekritīs pazemināt savu dzīves līmeni???

 6. Kaa izdziivot uz 240 euro, samaksaajot par dziivokli 100 euro un veselu meenesi dziivot uz 140 euro? Cilveeks nostradaaja valsts labaa visu savu muuzu!

 7. neceliet nodoklus, samaziniet darbinieku skaitu valsts iestaadees arii saeimaa,padomaajiet par tautu, pensionaariem, invaliidiem paskatieties kas notiek apkaart aarpus Riigas arii Riigaa paari par 800 bomzu uz ko juus ceriet juus domaajiet kad ar nodokliem visas kabatas aizpildiisiet no tautas jau nav ko panemt taa jau ir plika

 8. pasakiet tautai tiesi, vai tauta kaa taada ir vajadziiga vai nav , ja ir, tad dariet kaut ko lai cilveeki nebrauc prom, ja nav, tad arii pasakiet, juus neesat vajadziigi, ar visaadiem nodokliem, sodiem juus tautu nenotureesiet,un samaziniet visas tajaas valsts iestaades darbinieku skaitu vai tad juus pats neredzat ka neviens tur negrib straadaat tikai algu sanem, juusu pasu uzdootie maajas darbi nav izpildiiti nekas uz prieksu neiet viss iet tikai uz leju nodokli aug un tauta paliek arvien nabadziigaaka

  • vai jusu algam nekad nebus griesti vai vienreiz nebutu laiks apstaties ,nesaprotu mana dzive ir palikusi tikai sliktaka.jo lielaka dala tapat aiziet jusu kabatas vai nesamerigi liela alga jums.nededzina rokas

 9. Vai nākamgad tiks celti kādi nodokļi kā intervijā teica Čakša?

 10. Kam tika apsolīta 13. gadsimta Straupes pils pēc slimnīcas likvidācijas ar Čakšas palīdzību?

 11. Ja Belevicam nebūtu gadījusies kļūme par operāciju,kur faktiski ir vainojams haoss veselības aprūpē un konkrēti Austrumu slimnīcā,viņš būtu labāks ministrs un uz šo brīdi paveicis vairāk?

 12. Vai Jums neliekas, ka Jūsu laiks jau pagājis? Vai Jūs tiešām domājat, ka Latvijā nav spējīgu, jaunu, godīgāku cilvēku, kas varētu vadīt valsti?

 13. Kad jūsu banda aizvāksies no siles?

 14. Stradiņa slimnīcā tiek investēti milzīgi līdzekļi,gandrīz kā visās citās slimnīcās valstī kopā. vai tas ir pareizi? Vai Rīgā attīstot divas milzīgas slimnīcas,laukos likvidējot nelielas slimnīcas, netiek samazināta iespēja lauku cilvēkiem saņemt elementāru medicīnisko palīdzību? Vai Bērnu un stradiņu slimnīca jau vairāk kā pusgadu strādā bez valdes priekšēdētāja, neliek domāt ,ka nepieciešmas izveidot arī slimnīcās padomes,jo VM ar to netiek galā?

 15. Mums, tautai, interesē, kāpēc netiek pildīti neviens no priekšvēlēšanu solījumiem? Pirmkārt —Nodrošināsim uzņēmējiem stabilu un prognozējamu nodokļu sistēmu. Tagad redzam, ka viss ir pilnīgi pretēji. Tad vēl tieši Jūs Kučinska kungs stājoties amatā, apsolījāt, ka nekādā gadījumā nodokļi netiks celti. Man algu neviens neceļ, bet nodokļi un nodevas ir pieaugušas. (Transportam, nekustamajam īpašumam, degvielai, alga pēc nodokļiem samazināsies, salīdzinot ar pagājušo gadu). Tagad sanāk, ka salīdzinot ar pagājušo gadu, mani ienākumi ļoti krasi samazināsies.

 16. Vai tas ir zzs saskaņots, ka medicinas aprīkojums Stradiņa slimnīcai jāperk no ” pareizā” piegādātāja, kā rezultātā slimnīcas pilnvērtiga izmantošana tiks kavēta par 6-9 mēnešiem? Vai tas ir likumīgi, ka slimnīcu vsldēs tiek iecelti Čakšai pietuvinātie cilvēki bez konkursiem? Vai ar MK noteikumiem var ignorēt likumu “Par valsts budžetu”, lai varētu piešķirt Čakšas padomnieces Vānes privātslnīcai 111 236 eiro no līdzekliem, kas paredzēti tikai valsts un pašvaldības iedtādēm? Vai ERAF lidzeklu 10 miljonu apmerā pieškiršana Ventspils slimnīcai ir korekta, ja PB sākotnējā nodevumā šo slimnicu ieteica pārveidot par zemāka limeņa slimnīcu? Vai ir vērts premjeram palikt par meli, lai piesegtu Čakšas noziedzīgo rīcību dskarā ar VADC? Vai Kucinskis ir informēts, ka par identisku gadījumu, kad valdibas vadītājs un ministrs bija informēts par iespējamiem draudiem inficēt cilvēkus asins pārliešanas ceļā, bet nerikojās Francijā tika sēdināti uz apsūdzēto sola?

 17. Cik ilgi Kučinskis ignorēs informāciju par Čakšas nelikumīgām rīcībām?

 18. Cik ilgi Kučinskis ignorēs informāciju par regulārām Čakšas nelikumībām?

 19. Gribētos uzzināt Ministru prezidenta viedokli par PIESPIEDU zemes nomu zem daudzdzīvokļu namiem. Nupat pēc Ziemassvētkiem Min. prez. uzvārdbrālis Jānis Kučinskis vietnē pietiek.com publicējis divus jaukus rakstus par tēmu. Varbūt ir gadījies izlasīt? Nedomāju, ka pārspīlēšu, ja teikšu, ka atbildi gaida daudzi …

 20. Vai kādreiz Kučinskis objektīvi novērtēs Čakšas darbu un pieprasīs viņas atbildību par veiktajām nelikumībām?
  Vai tā ir taisnība, ka ar Kučinski ir saskaņota medicīnas iekārtu iepirkumu veikšana no “pareizajām” kompānijām Stradiņa slimnīcai, kā rezultātā slimnīcas funkcionalitātes uzsākšana tiks kavēta vismaz par 7 mēnešiem?
  Vai Kučinskis atbalsta slimnīcu valdēs iecelt cilvēkus bez konkursa?
  Vai Kučinskis apzinās, ka ar MK noteikumiem ir pārkāpts likums “Par valsts budžetu” , piešķirot finansējumu Čakšas padomnieces Vānes privātslimnīcai no finansējuma, kas paredzēts tikai un vienīgi valsts un pašvaldības iestādēm?

 21. Valdībā tika nolemts, ka krīzes laikā aprēķinātās pensijas par 2010.gadu tiks pārrēķinātas 2016. gadā. Un pensijas, kas tika piešķirta 2011.gadā tiks, pārrēķināta 2017.gadā. Sakiet, ar kādu indeksu tiek pārrēķinātas un izmaksātas šīs pensijas? Valsts iestādēs, kā tiek ziņots, algas sasniegušas pirmskrīzes līmeni.

 22. Tu esi latvietis, vai arī tikai pēc pases ieraksta latvietis?

 23. ja tiek runāts par augstskolu apvienošanu,kad tiks RSU Medicīnas fakultātes pievienošana LU,jo tik daudz mediķu valstī nav vajadzīgi un liela daļa nemaz nestrādā veselības aprūpes sistēmā, RSU var saglabāt maksas nodaļas ārvalstniekiem,bet valsts apmaksātās 100% studijas divās augstskolās nav ne Lietuvā, ne Igaunijā. Pie tam LU viena studenta izmaksas ir ievērojami lētākas.

 24. kad beigsiet cakaret tautu?

 25. Vai premjera spēkos ir panākt situācijas uzlabošanos uz ceļiem – kaut vai tik daudz, lai pirms sãlīšanas sniegs tiktu nostumts. Rīkojumus taču viņš it tiesīgs izdot. Nodokļu maksātāji par šo datbu jau ir samaksājuši.

 26. pilnu valdības demisiju!

 27. kā vērtē VM A.Čakšas darbu un ir attaisnojusi cerības un solījumus,kad stājās amatā? Kapēc A.Čakšas reitingi ir strauji kritušies,ko nevar pamatot ar uzsāktām reformām,jo tādu faktiski nav. Ir sadalīta ES nauda un viss. Vai pārējais no valdības rīcības plāna ir gaidams aprīli? Ja darbu nebūs,vai sekos kāda rīcība? Vai uzskata par normālu privātklīnikas īpašnieces Vānes aktīvu darbošanos kā A.Čakšas padomnieci,kas saņem arī valsts pasūtījumu, pie jautājumiem,kas skar arī Vānes intereses,kaut vai papildus finansējums 111 000 eiro apmērā 2017. gadā? Kad mediķeim kā citiem valstī apmaksās virstundas pēc dubulta tarifa kā to paredz Darba likums?

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Apsūdzētā, jums ir tiesības klusēt!

Šodien notiks Tieslietu padomes sēde, kurā iekļauts jautājums par publiskajā telpā izskanējušo maksātnespējas procesu tiesvedību kritisko vērtējumu. Pagājšnedēļ ar Tieslietu padomes priekšsēdētāju un Augstākās tiesas priekšsēdētāju Ivaru Bičkoviču tikās Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kurš paudis uzskatu, ka nevar atstāt bez reakcijas šaubas par atsevišķu tiesnešu godprātību maksātnespējas lietās. Valsts prezidents sarunā norādījis, ka tiesu varai pašai jāizvērtē un jāsniedz skaidrojums sabiedrībai saistībā ar plašsaziņas līdzekļos un profesionāļu diskusijās izskanējušajām aizdomām par atsevišķu tiesnešu rīcību.

Vai deputātu Artusa Kaimiņa un Valda Kalnozola savstarpēja cīkstēšanās dara kaunu Saeimai?
Draugiem Facebook Twitter Google+