×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
19. februāris, 2014
Drukāt

Uzdod sniegt priekšlikumus ar mērķi pasargāt denacionalizēto māju īrniekus (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Iizglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis piedalās preses konferencē, kurā informē par mācību līdzekļu iegādi, darba burtnīcām, vecāku tiesībām un skolu iespējām.

Ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP) uzdevis Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra pienākumu izpildītājam Andrim Liepiņam sniegt priekšlikumus par nepieciešamajām izmaiņām likumprojektā “Dzīvojamo telpu īres likums” ar mērķi pasargāt denacionalizēto namu īrniekus, portālu “LA.lv” informēja ministra padomniece Anna Kononova.

Priekšlikumi jāiesniedz līdz 10.martam.

Ministrs ir saņēmis skaidrojumu no ministrijas ierēdņiem par izstrādāto likumprojektu, taču skaidrojums par denacionalizēto namu īrnieku situāciju nav pietiekošs. Ministrijai arī nav statistikas datu par denacionalizēto namu īrnieku aktuālo skaitu, esošajiem īres līgumiem un citas informācijas, kas attiecas uz šo iedzīvotāju kategoriju.

Pēc ministra pārstāves teiktā, denacionalizēto namu īrnieki ir īpaša kategorija un nevar pieļaut, ka ar grozījumiem likumā viņu situācija tiek pasliktināta. Savulaik šiem iedzīvotājiem tika liegta iespēja privatizēt dzīvojamo platību un viņiem nav pilnībā nodrošināti pārcelšanās pabalsti.

Ekonomikas ministrs arī uzdevis nodrošināt, ka valsts budžeta sagatavošanas procesā tiek iesniegts pieprasījums par finanšu līdzekļiem pārcelšanās pabalstu piešķiršanai denacionalizēto namu īrniekiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Šis likumprojekts nav vajadzīgs.
    Vajadzīgs likumprojekts par kompensāciju PIESPIEDU ĪRES īrniekiem, nevis pārcelšanš pabalsts. Vienreiz taču nāciet pie prāta un nepazemojiet tautu ar “pabalstiem”. Cik ilgi var valdīt nekaunība pret savu tautu.

    Piespiedu īres īrnieki ir privatizētajās mājās, resoru mājās utt., kurām nav sakara vārda tiešā nozīmē ar denacionalizāciju. Piemēram Brīvības ielā puse māja bija īpašniekam nopirkta, otra bija pašvaldības un visu māju privatizēja viens pats , otras puses īpašnieks, tās puses māja pārpircējs.

    Pareizi rīkojas Vjačeslavs Dombrovskis. Viņam ir sirdapziņa, bet visiem iepriekšējiem TM, EM un FM ministriem tā ir aprakta laikam alkatībā un vēl kaut kur, nomenklatūras sirdapziņa

  2. Manuprāt, būtu nepeiciešams noskaidrot vai Jānis Lapsa bija brāķa likumprojekta autors un ja jā, cik viņam par to samaksāja.

    Tas ir nopietns jautājums. Te vajadzētu iejaukties KNABam, lai pārbauda.

Draugiem Facebook Twitter Google+