Kokteilis
Mīli

Uzdod vīrietim tikai vienu jautājumu, un attiecības uzlabosies 1

Foto – Fotolia

Jebkurās attiecībās, pat viskaislīgākajās, neiztikt bez strīdiem. Vienkārši katram no jums ir savs priekšstats par to, kā “visam jābūt”, un tas ir normāli. Bet, neskatoties uz mūsu atšķirībām, mēs gribam vienu un to pašu: lai mūs cienītu, novērtētu, atzītu, lai mūsu viedoklis būtu svarīgs un lai mēs tiktu uztverti kā labu attiecību vērti.

Pirms daudziem gadiem kādā muļķīgā strīdā ar vīru psiholoģe Alīna Berga sapratusi: lai kāds arī nebūtu strīda iemesls – sienu krāsa vai kārtība vannasistabā – patiesais konflikta iemesls slēpjas pavisam kur citur. Un tas ir izmisīgā vēlme tikt sadzirdētiem un saprastiem.

Kad sieviete to aptvēra, viņas naidīguma līmenis strauji nokritās līdz nullei un sirds pildījās ar siltumu. “Šajā vīrietī labā ir daudz vairāk nekā trūkumu,” nodomāju. “Un pat tas, kas mani reizēm kaitina – es ar to varu sadzīvot, viņš ir rūpīgs dzīvesbiedrs. Tāpēc tobrīd mani pārņēma mīlestība, es saņēmu viņa rokas un paskatījos acīs. Bet pēc tam uzdevu jautājumu, kas kopš tā laika ļoti izmanījis mūsu attiecības: Ko man darīt, lai es būtu tev labāka sieva?”

“Nekad nebiju jutusies tik emocionāli atkailināta un ievainojama, bet tai pašā laikā – vīra pieņemta. Viņa skatiens atmaiga, muskuļi atslāba. Vai tu, lūdzu, varētu būt pacietīgāka pret mani, viņš gandrīz lūdzošā balsī jautāja. Zinu, ka neesmu ideāls, bet es cenšos.”

“Es arī centīšos,” Anna nočukstēja pretī, apskaujot vīru. “Protams, viņš nav ideāls. Bet arī es tāda neesmu.”

Šis pāris pieņēma lēmumu par labu mīlestībai. Nolēma būt laimīgs pāris, kas nežēlo pūles šī mērķa sasniegšanai.

Neko nevaram prasīt no otra, ja vispirms paši kaut ko nepiedāvājam. Un patiesībā tas mums ļauj kontrolēt savu dzīvi.

Protams, ne vienmēr iespējams būt tik viedam cilvēkam, kas uz visu reaģē kā nobriedusi personība, jo īpaši strīda karstumā. Reizēm ir vienkāršāk apvainot savu partneri vai iet gulēt katram savā istabā. Bet svarīgi, lai tas nekļūtu par ieradumu. Kad kaut ko darām pārāk bieži, tas kļūst par mūsu dzīvesveidu, kuru pēc tam grūti mainīt. Labāk kontrolējiet savas emocijas, jo no tā atkarīgas jūsu attiecības.

Nomierinies, izdari visu, kas vajadzīgs, lai atjaunotu mieru, un atļauj sev būt pieaugušai.

Saistītie raksti

Kāds vīrs vai sieva vēlies būt attiecībās? Padomā par to. Un kā tu vari kļūt par labāku vīru vai sievu? Lai dzīvesbiedrs kļūst par tavu atspulgu, kas pateiks priekš, kurās jomās tev vēl jāmācās. Neuztver šos vārdus kā kritiku, bet drīzāk kā konstruktīvu mijiedarbību, iespēju augt un attīstīties.

Padomā par to, ko teiks tavs partneris, un noskaņojies strādāt ar sevi. Jo labāka tu kļūsi, jo labākas būs jūsu attiecības.

LA.lv