×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
6. decembris, 2016
Drukāt

Uzdzīve Rīgā 15 gadus vecam puisim beidzas ar prāvu naudas sodu un nepatikšanām

RPPRPP

Rīgas pašvaldības policija, patrulējot Vecrīgā, pamanīja kādu jaunieti, kurš pārvietojās streipuļojot.

Policisti manāmi iereibušo personu apturēja. Sarunas laikā no jaunieša bija jūtama spēcīga alkohola smaka, viņš runāja šļupstot un nespēja bez grīļošanās nostāvēt kājās. Veikta personas datu pārbaude, kuras laikā konstatēts, ka jaunietis ir 15 gadus vecs.

Izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, kuri, apskatot personu, konstatēja, ka hospitalizācija jaunietim nav nepieciešama. Lai noskaidrotu reibuma izcelsmi jaunietis nogādāts ārstniecības iestādē, kur apstiprināts alkohola reibums.

Likumsargi telefoniski sazinājās ar zēna māti, kura informēta par notikušo un dēla pašreizējo atrašanās vietu. Sieviete bija pārsteigta, ka viņas dēls atrodas Rīgā, lai gan pati galvaspilsētā nedzīvo, un paskaidroja, ka pašlaik nevar dēlam atbraukt pakaļ. Tāpat arī neviens no radiniekiem nedzīvojot tuvumā, pie kura dēls varētu pārnakšņot.

Jaunietis nogādāts Valsts policijas Nepilngadīgo prevencijas nodaļā. RPP darbinieki uzsāka administratīvā pārkāpuma lietvedību. Jāatzīmē, ka jaunietis gada laikā jau vienreiz ticis sodīts par šādu pārkāpumu.

Likums paredz, ka par atrašanos alkoholisko dzērienu ietekmē, ja to izdarījis nepilngadīgais atkārtoti gada laikā uzliek naudas sodu no 30 – 70 eiro. Tāpat lietas izskatīšanas laikā tiks vērtēta vecāku atbildība.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+