×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
6. jūnijs, 2013
Drukāt

Uzgavilē savējiem!


Foto - LETAFoto - LETA

Dziesmu svētkiem būs sadziedāšanās aplikācija, īpašs kanāls “Lattelecom” televīzijā un unikāla iespēja uzgavilēt savējiem. 


 

“Lattelecom” valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis sacīja, ka Dziesmu un deju svētki ir unikāls latviešu tautas kultūrvēsturiskais mantojums, tāpēc būtiski izmantot mūsdienu tehnoloģijas, lai nodrošinātu pieejamību visiem interesentiem, kas nevar klātienē piedalīties Dziesmu svētku norisēs.

Kopš vakardienas ikviens svētku dalībnieks, līdzjutējs, līdzdzīvotājs portālā www.uzgavile.lv var sagatavot un nosūtīt individuālu teksta, foto vai video sveicienu iemīļotam korim, deju kopai, pūtēju orķestrim, folkloristiem… Šie sveicieni tiks rādīti un atskaņoti uz lielajiem ekrāniem svētku gājiena laikā.

Gājienam Dziesmu svētku dalībnieki 7. jūlija rītā pulcēsies Krastmalā, lai vītos no Brīvības pieminekļa līdz Dailes teātrim. Pie Pulvertorņa Smilšu ielā mākslinieka Aigara Ozoliņa īpašā instalācijā varēs vērot Dziesmu svētku gājiena attīstību un spilgtākos vēsturiskos mirkļus. Trīs īpaši būvētās skatuvēs gājienu krāšņos folkloras kopas, aktieri, pūtēju orķestri, bet tribīnē pie Dailes teātra Dziesmu svētku gājienu suminās valstsvīri. Deviņos un četrdesmit piecās minūtēs pūtēju orķestru pavadībā no Māmuļas līdz Brīvības piemineklim aiznesīs Dziesmu svētku karogus. Še tiks nosaukti arī astoņi labākie kolektīvi, kuri ies gājiena priekšgalā. Tas šoreiz izkārtots pēc kultūrvēsturiskā principa – Vidzeme, Zemgale, Kurzeme, Latgale, Rīga un arī Sēlija. Atsevišķā kopā soļos ārvalstu kolektīvi.

No 17. jūnija “Lattelecom” virszemes, interneta un interaktīvajā televīzijā būs skatāms īpašs Dziesmu un deju svētkiem veltīts kanāls, kas sešas stundas dienā rādīs gan vēsturiskus materiālus no iepriekšējiem svētkiem, gan šā gada svētku aktualitātes.

Dziesmu un deju svētku kulminācija ir noslēguma koncerts Mežaparkā, kas izskanēs ar dalībnieku un skatītāju sadziedāšanos. Komponists Juris Vaivods apkopojis 360 dziesmas apmēram 450 lappušu biezā grāmatā, kuru atvērs pirms Jāņiem, lai to var izšķirstīt, iepazīt, apmīļot. Dziesmu svētku mājas lapā līdz 12. jūnijam iespējams nobalsot par sev tīkamām dziesmām, no kurām simts iecienītākās tiks iekļautas sadziedāšanās repertuārā. Lai dziesmu teksti ikvienam būtu viegli atrodami, “Lattelecom” izstrādājis sadziedāšanās bezmaksas aplikāciju IOS un “Android” viedierīcēm. Tā būs pieejama no 17. jūnija.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+