×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
20. janvāris, 2014
Drukāt

Uzkrāsota tāfele kā interjera elements

tafele_lv_17

Ar speciālām efekta krāsām iespējams ļaut vaļu fantāzijai, eksperimentēt un piešķirt interjeram unikālu raksturu, piemēram, pārvērst sienu tāfelē vai virsmā, pie kuras turas magnetizēti priekšmeti.

 

Konsultēja “K-Rautas” interjera dizainere Kristīna Jakovļeva un “Direct Paint Outlet” interjera dizainere Laura Legzdiņa.

Ne vien sabiedriskajās telpās, bet arī mājokļos sienas vai kādu sienas fragmentu var nokrāsot ar melnu, zaļu, pelēku vai cita toņa tāfeles krāsu, uz kuras pavisam viegli ar tāfelei paredzētiem krīta gabaliņiem iespējams rakstīt un zīmēt.

Tāfeles krāsu var uzklāt tikpat viegli kā jebkuru citu apdares krāsu, to var izmantot ne tikai sienām, bet arī, piemēram, virtuves skapīšu durtiņām, uz kurām pēc tam var glīti uzrakstīt, kas aiz tām īsti atrodas. Laba ideja – ar tāfeles krāsu nokrāsot sienu, kas atrodas tūlīt aiz virtuves darba virsmas, un uzrakstīt tur kādu nesen lasītu recepti vai uzmundrinošu atziņu. Kādā konkrētā vietā var izveidot ko līdzīgu ziņojumu dēlim: veikt piezīmes par aktuāliem pirkumiem vai viens otram atstāt ziņojumus. Tāfeles siena būs neaizvietojama bērnistabā, uz kuras bērns varēs radoši izpausties, mācīties rēķināt un rakstīt, savukārt darba istabā uz šādas sienas varēs sarakstīt paveicamos darbus un dienas gaitā tos pamazām izsvītrot.

Ar magnētiska efekta krāsas palīdzību siena pārvēršama virsmā, pie kuras iespējams stiprināt dažādu izmēru magnētiņus.

Patiesībā krāsai piemīt tikai metāliskas īpašības, tāpēc metāla virtuves piederumi – naži vai dakšas – pie tās neturēsies, vienīgi samērā neliela izmēra magnetizēti priekšmeti, piemēram, labi zināmie ledusskapja magnētiņi. Ar pogveida magnētiņu palīdzību pie šādas sienas labi izskatīsies atstāta zīmīte vai arī mīļas fotokartītes. Ja siena nokrāsota ar magnēta efekta krāsu, virs tās var klāt tāfeles krāsu un tādējādi iegūt magnētisku tāfeles virsmu.

Krāsu veikalos nopērkamas arī dažādas tā saucamās struktūrkrāsas ar perlamutra, zīda, sudraba, zelta un pat marmora efektu. Piemēram, ar iekšējās apdares krāsu “Tunto” sienai var piešķirt dabiski matētu, smalku vai rupju struktūru, veidot marmora vai betona efektu, kā arī dažādus dekoratīvus rakstus. Savukārt “Sadolin Effect Velvet” sastāvā izmantotie akrilsveķi un īpašie pigmenti rada iespaidu par mīkstu, samtaina auduma virsmu. Tiesa, sarežģītākus risinājumus gan labāk uzticēt profesionāļiem.

Gan fasādes, gan iekšējās apdares krāsām iespējams pievienot arī speciālas “Mosaic” pārslas vai tā saucamos struktūrgraudiņus, kas vir­smai piešķir interesantāku reljefu. Jo vairāk tos krāsai pievieno, jo virsmas graudainais efekts būs izteiksmīgāks.

Interesanta ārējo darbu krāsa ir “Line Paint Extra”, kas paredzēta balto līniju uzkrāsošanai futbollaukumā. Ļaujot vaļu fantāzijai, ar šīs krāsas palīdzību vasaras sezonā arī piemājas mauriņš var tikt pie asprātīga dekora.

Vasaru, sauli un jūru atgādinās siena, kas pārvērsta teju smilšu graudu klājumā. Krāsojot ar “Sadolin Effect Soft Sand”, rezultāts būs mīksta, smiltīm līdzīga virsma, kas jo īpaši labi izskatīsies itāliešu vai grieķu stila interjeros.

Pateicoties efektkrāsām, pastāv vēl dažādas iespējas interesanti apstrādāt arī visdažādākās mēbeles, pat fotogrāfiju rāmjus un svečturus, proti, visām šīm lietām var piešķirt vecinātas, antīkas virsmas iespaidu vai saplaisājušas krāsas efektu. Šāds darbs ir laikietilpīgāks, jo nepieciešams klāt gan bāzes krāsu, gan laku un tikai pēc tam efekta krāsu, tomēr tas pa spēkam būs arī iesācējam.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+