×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
17. jūlijs, 2013
Drukāt

Uzlabos arodizglītību


Foto - LETAFoto - LETA

Plānots, ka jau no 1. septembra vairākas profesionālās izglītības iestādes Rīgā, Ventspilī un Ogrē pilotprojekta veidā sāks jauna profesionālās izglītības modeļa – uz darba praksi balstītu mācību – ieviešanu, kas ietver arī vācu duālās izglītības elementus.


 

“Ir ļoti svarīgi turpināt veicināt profesionālo izglītību un apmācību, pamatojoties uz darbā īstenotu mācīšanos, lai nodrošinātu jauno speciālistu ātrāku nokļūšanu darba tirgū,” uzsvēris izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis, kurš profesionālās izglītības stiprināšanu un prestiža celšanu izvirzījis par vienu no prioritātēm.

Latvijas profesionālās izglītības sistēmā Vācijas duālās izglītības sistēmu nevar pārņemt un izmantot pilnībā, taču duālās izglītības elementu izmantošana mūsu valsts profesionālās izglītības sistēmā ir ļoti vērtīga, skaidro Izglītības un zinātnes ministrijā. Tā ir cieša teorētisko mācību un reālas darba vides sasaiste un prakse. Tieši praksē ir vieglāk apgūt darba tirgū nepieciešamās prasmes un kompetences, kā arī nepieciešamās teorētiskās zināšanas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+