Uncategorized

Uzlabos nozvejoto zivju izkraušanas kontroli 16

Foto – Timurs Subhankulovs

Valdība otrdien atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavoto jauno noteikumu projektu, kas nosaka nozvejoto zivju izkraušanas kontroles, zivju tirdzniecības un transporta objektu, noliktavu un ražošanas telpu pārbaudes kārtību.

Ar jauno kārtību paredzēts nodrošināt visaptverošas kontroles režīma izveidi visos ražošanas un tirdzniecības ķēdes posmos, informē ZM.

Ministrijā skaidro, ka zivju izkraušanas kontrole iekļauj tādus posmus kā zvejas produktu svēršana, pirmā pārdošana, transportēšana un izsekojamības nodrošināšana visām zvejas un akvakultūras produktu partijām.

Atbilstoši jaunajām prasībām tiks nodrošināta izsekojamība visām zvejas un akvakultūras produktu partijām no nozvejas vai ieguves līdz mazumtirdzniecības vietai visos ražošanas, pārstrādes un izplatīšanas posmos.

Jaunie noteikumi paredz, ka pie katras produktu partijas vai, ja partija ir sadalīta daļās, pie katras tās daļas, piemēram, kastes, maisa, paletes, konteinera jāpievieno aizpildīts izsekojamības dokuments.

Tāpat jaunie noteikumi paredz elektroniskās informācijas sistēmas “Latvijas zivsaimniecības integrētā kontroles un informācijas sistēma” izmantošanu nozvejas izkraušanas dokumentu, pārdošanas zīmju un citu datu ievadīšanai, tādējādi būtiski samazinot administratīvo slogu.

Jaunie noteikumi aizstās šobrīd spēkā esošos 2009. gada 2. jūnija noteikumus par zivju izkraušanas kontroli un zivju tirdzniecības un transporta objektu, noliktavu un ražošanas telpu pārbaudi.

LA.lv