×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
19. jūnijs, 2012
Drukāt

Uzlabos satiksmi lielveikalu autostāvvietās

Foto - LETAFoto - LETA

Lai uzlabotu satiksmes drošību lielveikalu autostāvvietās, Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (LTAB) uz apaļā galda diskusiju aicināja lielveikalu un atbildīgo institūciju pārstāvjus.

 

Tikšanās laikā tika uzsvērtas tās situācijas, ar kurām reāli praksē saskaras LTAB, izvērtējot katru konkrēto ceļu satiksmes negadījumu, kā arī tika piedāvāti risinājumi drošības uzlabošanai. Diskusijā izdevās panākt vienošanos ar tirdzniecības centru pārstāvjiem, kuri apsolīja, ka meklēs risinājumus, lai uzlabotu satiksmes organizāciju stāvvietās.

Kā liecina Rīgas domes Satiksmes departamenta satiksmes organizācijas nodaļas statistika, pēdējo trīs gadu laikā 15% no ceļu satiksmes negadījumiem (CSNg) ir notikuši lielveikalu autostāvvietās. Pretēji pieņēmumiem, ka autostāvvietās notikušu CSNg sekas ir nebūtiskas, statistika liecina, ka daudzas avārijas ir arī ar cietušajiem. Savukārt LTAB apkopotie dati liecina, ka tirdzniecības centru stāvvietās, uz kuru piebraucamajiem ceļiem ir uzstādītas ceļa zīmes, kas nosaka braukšanas priekšrocības, notikušo CSNg skaits ir 9 – 10 reizes mazāks nekā tajās stāvvietās, kur šādas ceļa zīmes nav uzstādītas. Protams, nenoliedzami būtisks faktors ir arī satiksmes intensitāte.

Apspriedes laikā diskusijas dalībnieki atzina, ka daudzās lielveikalu autostāvvietu teritorijās transportlīdzekļu vadītājiem nav nodrošināta pietiekama informētība par transportlīdzekļu pārvietošanās kārtību (piemēram, nav precīzi apzīmēts autostāvvietas sākums, kuros gadījumos pievedceļi vai caurbraucamie ceļi būtu attiecināmi uz stāvvietas teritoriju un kuros ne, kā arī ir atsevišķi gadījumi, kad autostāvvietās ceļa zīmes vispār nav uzstādītas). Šī nepietiekamā informētība ir viens no CSNg rašanās un konfliktsituāciju iemesliem, jo transportlīdzekļu vadītāji, iekļūstot CSNg lielveikalu autostāvvietās, dažādi interpretē braukšanas priekšrocību ievērošanu.

Kā vienu no šīs situācijas risinājumiem LTAB saskata auditu veikšanu satiksmes organizācijas projektiem par to atbilstību satiksmes drošības prasībām tām lielveikalu autostāvvietām, kurās ir caurbraucamie vai piebraucamie ceļi, kas šīs autostāvvietas teritorijas iekšienē savieno, atsevišķas stāvvietas vai arī kalpo tikai kā caurbraucamie ceļi.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+