Mobilā versija
Brīdinājums -2.3°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
9. augusts, 2013
Drukāt

Uzlādē mobilo tālruni ar urīnu


Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Bristoles universitātes pētnieki vēsta, ka atklājuši iespēju, kā ar urīna palīdzību ģenerēt elektrību, kas spētu uzlādēt mobilo tālruni.

 

Viņi atraduši baktēriju, kuras pavairošana īpašos apstākļos – keramiskos cilindros ar oglekļa šķiedru pārklājumu – ķīmiskā reakcijā ar urīnu rada nelielu elektrības lādiņu. ”Visbrīnišķīgākais ir tas, ka mums nav jāpatērē ne vēja, ne Saules enerģija, lai ražotu elektrību. Patiesībā pilnīgi pietiek ar otrreizējām izejvielām, pašu urīnu ieskaitot,” priecājās viens no pētniekiem Joans Jieropouls. No urīna radītā mikrobioloģiskā degviela esot pārbaudīta praksē, un ar tās palīdzību iespējams nosūtīt īsziņu vai veikt īsu tālruņa zvanu. Pētnieki cer, ka viņu atklājumu varēs izmantot mājsaimniecībā.

 

Pievienot komentāru

"Samsung" attālināti atslēgs "Galaxy Note 7"Dienvidkorejas elektronikas firma "Samsung" piektdien paziņoja, ka ASV atslēgs viedtālruņus "Galaxy Note 7", lai piespiestu atlikušos īpašniekus pārtraukt lietot drošības dēļ atsauktās ierīces.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Draugiem Facebook Twitter Google+