×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
22. jūlijs, 2015
Drukāt

Uzlādēties ar enerģiju dziesminieku saietā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 7. līdz 9.augustam Jaunpiebalgas novada dabas saimniecībā “Lielkrūzes” notiks ikgadējais Vislatvijas dziesminieku saiets, portālam LA.lv pavēstīja rīkotāju pārstāve Sanita Stepena.

Saietā dziesminieki un dzejnieki uzrunās klausītāju tiešā tuvumā spēcīgajā un latviskajā “Lielkrūžu” vidē – gan no lielās, kokā veidotās estrādes, gan koncertos un pasākumos zem klajas debess.

Šogad saietā piedalīsies Ieva Akuratere un Ilze Grunte, Valdis Atāls, Haralds Sīmanis, Austra Pumpure un dažādu paaudžu austrasbērni, Uldis Ozols, Varis Vētra, Maija Kalniņa, Kārlis Kazāks, Uldis Kākulis, Matīss Pavītols, Jānis Cirvelis, Arnis Miltiņš, aktrise Indra Burkovska, Jānis Mājenieks, Gatis Vanags, Vilnis Punka, Dinārs Gulbis, Jorans Šteinhauers, Andžejs Beļēvičs, Jana Egle un Jānis Rūcis, Inese Kozuliņa, Dace Priedoliņa, Egons Pičners, Mikus Frišfelds, Vinsents Kūkojs un daudzi citi.

Lielkoncertos uzstāsies dzejnieki Amanda Aizpuriete, Leons Briedis, Valdis Bisenieks, Māris Salējs, Arvīds Ulme, Agita Draguna, Inta Riekstiņa, Iveta Ratinīka.

6. saietā dziesminieka stīgu sevī ievibrēs arī mūziķi Ainars Virga un Andris Kivičs, atgādinot, ka mūzika ir māksla bez robežām un dziesminieks – mākslinieks, kurš ar balss un mūzikas instrumenta palīdzību dziesmās raisa klausītājā emocijas un pārdomas par esību un pamatvērtībām.

7. augusta vakaru pulksten 19 ieskandinās pirmais lielkoncerts, kuru šogad kuplinās grāmatas atvēršanas svētki. Zane Daugule: “2013.gada augustā pēc Dziesminieku saieta man kļuva žēl, ka izskan tik daudz labas dzejas un tā nekur netiek iemūžināta. Tieši tā esam nonākuši pie grāmatas “Tur dzimušais”, kurā apkopota Saietā radusies, Saietam veltīta vai Saieta iedvesmota dzeja.”

Grāmatas sastādītāji Zane Daugule un Māris Salējs grāmatiņu atvērs pie Autordziesmu un dzejas ugunskura. Minikoncertu, kuru veidos 15 no 26 grāmatas autoriem, atklās Valdis Atāls un Valdis Bisenieks.

Sestdien, 8. augustā, dalībniekiem un klausītājiem radošajā darbnīcā “Dziesminieka darbistaba” būs iespēja mācīties dziesminieku dziesmas, sarunājoties un kopā muzicējot tuvāk iepazīt autoru un viņa pasaules redzējumu.

Saietā notiks arī latviskās dzīvesziņas skola, un dažādu amatu zinātāji dalīsies savās prasmēs. Dzīvesziņas skolā Latviešu folkloras krātuves pētnieks un stāstnieks Guntis Pakalns vēstīs par mutvārdu daiļradē – teikās, pasakās un spoku stāstos – ietverto tautas gudrību, Andris Kapusts – folkloras kopas “Grodi” vadītājs – stāstīs par dziedāšanas tradīciju jēgu un nozīmi latviešu kultūrā.

Sestdien pusdienlaikā varēs tuvāk iepazīt “Lielkrūžu” vidi, dzejnieces un dziesminieces Janas Egles pavadība pusotrā stundā kājām varēs izstaigāt Dzejas taku, kuras pieturās muzicēs dziesminieki Jānis Cirvelis, Jānis Rūcis, Maija Kalniņa, Zane Daugule. Savu dzeju lasīs Ineta Stadgale, Māris Salējs, Kristaps Vecgrāvis, Laura Andersone, Sanita Stepena, Valentīns, Arnis Mincenhofs, Linda Grundmane.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+