×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
4. februāris, 2014
Drukāt

Uzlauž modernākās atslēgas

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgā janvārī fiksēti pieci auto zādzību gadījumi, kuros zagļi darbojušies saskaņā ar skaidri izstrādātu zādzību shēmu.

Konstatēts, ka galvenais kritērijs nozagto auto izvēlē ir auto aprīkojums ar bezatslēgu atslēgšanas un iedarbināšanas sistēmu (Keyless Entry&Go), nevis klasisko atslēgu. Šāda strukturēta un plānota zagļu rīcība liecina par konkrēta pasūtījuma izpildi un labi organizēta grupējuma darbību.

Novērots, ka zagļi savām prasībām atbilstošāko auto noskata lielveikalu stāvvietās, jo visos gadījumos auto tiek nozagti pāris stundu laikā pēc lielveikala apmeklējuma. Pašlaik konstatēts, ka visas autozagļu grupējuma nozagtās automašīnas ir “Toyota” markas.

“Operatīvā informācija liecina, ka zagļi izseko noskatīto auto pēc tam, kad tas pamet lielveikala stāvvietu un tad izvēlas piemērotāko brīdi zādzībai, kas parasti ir pie īpašnieka mājām. Raksturīgi, ka daļa nozagto auto bija aprīkoti tikai ar ražotāja uzstādītajiem drošības risinājumiem. ERGO iesaka automašīnas aprīkot arī ar papildu drošības līdzekļiem, kas apgrūtinās zagļu darbu un palielinās iespēju auto vēlāk atrast,” skaidro Ivars Vismanis, ERGO atlīdzību nodaļas vadītājs.

Acīmredzot tieši pēdējo gadu izlaiduma auto īpašniekiem, kuru braucamrīki ir aprīkoti ar bezatslēgu atslēgšanas un iedarbināšanas sistēmu, jābūt īpaši piesardzīgiem un jāpievērš uzmanība jebkādām aizdomīgām aktivitātēm savās ikdienas gaitās. Tāpat ieteicams neatstāt auto viegli pieejamās vietās, pat ja esat apstājies, tikai lai uz brīdi ieietu mājoklī. Auto novietošanai labāk izvēlēties garāžu, slēgtu vai maksas auto stāvvietu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+