Pasaulē
Baltija

Uzlauztas 200 000 Igaunijas soctīklu lietotāju paroles 16

Foto-Shutterstock

Igaunijas valsts Informācijas sistēmas pārvalde (RIA) aptuveni 200 000 sociālo tīklu lietotājus ar viņu darba devēju starpniecību informējusi par viņu paroļu noplūdi un uzlaušanu, piektdien vēsta Igaunijas sabiedriskās raidorganizācijas ERR ziņu portāls.

Kā pastāstījis RIA incidentu novēršanas nodaļas (CERT) vadītājs Klaids Megi, jau iepriekš bijis zināms par paroļu noplūdi šifrētā veidā, bet trešdien atklājies, ka šīs paroles ir arī uzlauztas.

“Informāciju par paroļu noplūdi mēs saņēmām pirms gada pusotra un tobrīd apziņojām visas organizācijas, ka noplūduši paroļu jaucējalgoritmi un jābūt gataviem, ka kāds var tos atšifrēt un uzzināt īstās paroles. Mēs aicinājām cilvēkus nomainīt paroles,” viņš norādījis.

Pēc Megi teiktā, kad atklājies, ka paroles tiešām uzlauztas, CERT apziņojusi visas tās kompānijas un organizācijas, kuru elektroniskā pasta adreses pieder pie domēna .ee, un lūgusi informēt par to savus darbiniekus, kopskaitā aptuveni 200 000 cilvēkus.

Uz katru no šīm iestādēm nosūtīts konkrētu personu adrešu saraksts, bet tādu brīdinājumu nesaņems cilvēki, kuru lietotājvārds nav saistīts ar Igauniju, tādējādi faktiskais noplūdušo paroļu skaits var izrādīties pat lielāks par 200 000.

CERT ieteicis visiem lietotājiem, kuri vēlas pārbaudīt, vai viņu paroles ir noplūdušas, apmeklēt vietni “haveibeenpwned.com”, kā arī atgādinājis cilvēkiem regulāri nomainīt paroles, jo gadījumā, ja lietotājs vienā vietnē nopludināto paroli izmanto arī citur, tas var pavērt noziedzniekam iespēju piekļūt arī šīm vietnēm.

LA.lv