×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
22. maijs, 2015
Drukāt

Uzlieku austiņas un koncentrējos. Saruna ar Aminatu Savadogo (1)

Foto - Ilze PētersoneFoto - Ilze Pētersone
Fakti

Aminata Savadogo, dziedātāja un dziesmu autore

Latvijas pārstāve 2015. gada Eirovīzijas dziesmu konkursā Austrijā

Dzimusi 1993. gadā, plašākai publikai dzied no 13 gadu vecuma.

Absolvējusi Bolderājas mūzikas un mākslas skolas flautas klasi.

Dziedāšanu apgūst ar privātu pedagogu palīdzību un pašmācības ceļā.

Latvijas Universitātē studē starptautiskās ekonomiskās attiecības.

Televīzijas šova "Jaunā talantu fabrika" uzvarētāja.

Pagājušā gada Eirovīzijas Latvijas nacionālās atlases finālā ar savu dziesmu "I Can Breathe" (latviski – es varu elpot) ierindojās 5. vietā.

Vai AMINATAS starts Eirovīzijas dziesmu konkursā Vīnē būs viens no kārtējā Latvijas pārstāvja īstermiņa projektiem vai arī sparīgs sākums nopietnas mūziķes karjerai – kas to lai zina. Prognozēt gados un pieredzē vēl jaunās dziedātājas un komponistes turpmāko radošo darbību pagaidām ir tikpat neiespējami kā uzminēt uzvarētāju Eiropas populārākajā televīzijas šovā – arī latviešu popmūzikas krīvu krīvam Raimondam Paulam līdz šim vēl neesot izdevies neviens Eirovīzijas “bingo”. Aminata konkursu gribētu izbaudīt kā foršu “tusiņu”, bet saprot, ka Latvija gaida panākumus.

Grozies, kā gribi, sacensība vien ir, lai gan mūzikas kritiķis Klāss Vāvere savulaik šim sarīkojumam bija atradis labāku formulu – tautu draudzības festivāls ar muzikālu ievirzi, kurā svarīgāk parādīt savu tautu.

Cik daudz Latvijas pavīd Aminatas Savadogo angļu valodā dziedātajā “Love Injected” (latviski – mīlas injekcija. – I.P.) – spriediet paši. Muzikoloģei Daigai Mazvērsītei šķiet, ka – nemaz: “Runājot par nacionālo elementu, par ko es katru gadu gaužos, nekā latviska nav ne šajā dziesmā, ne dziedātājā.” Taču kaunēties par priekšnesumu mums nevajadzēšot, spriež Mazvērsīte. Vai paredzējums būs piepildījies un Aminata ne tikai labi sevi parādīs pusfinālā, bet spēs iekļūt arī augstākajā līgā, šī numura iznākšanas brīdī jau ir zināms. (Un tas mūs iepriecina!) Te – saruna ar Aminatu pirms Vīnes notikumiem.

– Daļa Latvijas mūziķu neko daudz neiespringst uz Eirovīziju. Kāpēc piedalījies konkursā, kuru šogad Latvijas Televīzija organizēja ar “Supernovas” vārdu?

– Kad izlēmu būt par dziedātāju, iztēlojos sevi uz skaistām skatuvēm ar gaismām un daudz publikas. Gribējās to mirkli izbaudīt un sajust, kā tas ir – dziedāt lielai auditorijai. Atšķirībā no pagājušā gada, kad pirmo reizi Eirovīzijas atlases konkursā piedalījos ar savu dziesmu un bija ļoti liela vēlēšanās sevi parādīt, šogad neko speciāli pat negatavoju. Rakstīju pirmajam albumam dziesmas, pirmā bija gatava “Love Injected”, kuru domāju palaist kā singlu, bet visi man teica, lai ar to piedalos “Supernovā”. Necerēju ne uz ko, jo nav jau īsti Eirovīzijas formāts, tādēļ pēc uzvaras pirmajā kārtā biju ļoti izbrīnīta. Nodomāju – nu labi, paveicās, taču veiksme pavadīja mani arī otrajā kārtā un finālā. Kad notika pēdējā balsošana, uzliku austiņas un klausījos mūziku, lai nedzirdētu, ko citi runā. Šādi parasti koncentrējos arī pirms uzstāšanās.

– Līdzībā ar sportu Eirovīziju var saukt arī par Eiropas dziesmu čempionātu. Vai ir sacensību sajūta?

– Ja godīgi – nē. Pateicoties Latvijas Televīzijas atbalstam, varēju aizbraukt uz Amsterdamu un Londonu, kur iepazinos ar visiem šā gada Eirovīzijas dalībniekiem. Sapratu vienu lietu – visi dzied labi, tāpēc konkursu gribu izbaudīt kā vienreizēju notikumu un gūt lielisku pieredzi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jahū, mazā Aminata beidzot iestūrēja Latviju finālā.Lai šovakar labi skan!

Draugiem Facebook Twitter Google+