Kultūra
Mūzika

Uzmācībā apsūdzēts arī Londonas Filharmonijas orķestra galvenais diriģents 5


Šarls Dituā diriģē Londonas Karaliskā filharmonijas orķestra uzstāšanos.
Šarls Dituā diriģē Londonas Karaliskā filharmonijas orķestra uzstāšanos.
Foto: EPA/Scanpix/LETA

Seksa skandāls kultūras un izklaides aprindās turpinās – Londonas Karaliskais filharmonijas orķestris atcēlis izcilā diriģenta Šarla Dituā (81) līdzdalību “tuvākā laika” koncertos pēc tam, kad trīs bijušās operdziedātājas un viena mūziķe apsūdzējušas viņu seksuālā uzmācībā, ziņo BBC.

Diriģents uz ziņu aģentūras jautājumiem nav atbildējis.

Dituā ir Londonā bāzētā orķestra galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs. Paziņojumā teikts, ka orķestris un Dituā “vienojušies atbrīvot viņu no pienākumiem koncertos tuvākajā laikā”.

Tāpat paziņojumā norādīts, ka orķestris ļoti nopietni uztvēris apsūdzības un tic, ka patiesību iespējams noskaidrot tiesiskā ceļā.

Dituā vadījis orķestri pēdējos astoņus gadus. Attiecības ar Šveicē dzimušo diriģentu pārtraukuši arī Bostonas, Sanfrancisko un Filadelfijas simfoniskie orķestri, tāpat Ņujorkas Filharmonija paziņojusi, ka Dituā nepiedalīsies nākamā gada sākumā plānotajos koncertos.

Saistītie raksti

Bijusī operdziedātāja, šobrīd juriste Paula Rasmusena (52) aprakstīja incidentu, kas noticis 1991. gadā, kad Dituā viņu uzaicinājis uz savu ģērbtuvi pirms koncerta Losandželosas operā: “Viņš mani piespieda pie sienas, iebāza manu roku sev biksēs un savu mēli man rīklē,” viņa atklājusi Associated Press. Pēc šī gadījuma Rasmusena atteikusies palikt ar Dituā divatā. Citai dziedātājai Silvijai Maknairai nepatīkams izvērties brauciens kopā ar Dituā liftā 1985. gadā. Divas citas mūziķes, kurām saskarsme ar Dituā bijusi salīdzinoši nesen, 2006. un 2010. gadā, vēlējušās palikt anonīmas, baidoties, ka Ditua varētu viņas izslēgt no uzvedumiem.

Dituā uzstājies visos nozīmīgākajos pasaules opernamos, desmit reizes nominēts Grammy balvai, kuru divreiz saņēmis.

Četras sievietes, kuras apsūdzējušas Dituā, norādījušas, ka viņām sniegusi drosmi Metropolitēna operas diriģenta Džeimsa Levaina atstādināšana šī mēneša sākumā.

LA.lv