Sociālās kampaņas “Atmet telefonu un dzīvo!” atklāšanas laikā “LA” fotogrāfe notvērusi mirkli uz perona, kad šāds no ārpasaules norobežojies puisis sagaida vilcienu pienākam.
Sociālās kampaņas “Atmet telefonu un dzīvo!” atklāšanas laikā “LA” fotogrāfe notvērusi mirkli uz perona, kad šāds no ārpasaules norobežojies puisis sagaida vilcienu pienākam.
Foto – Karīna Miezāja

Uzmanības zaglis dzelzceļa tuvumā 0

“Pēdējā laikā pie mums piezadzies viens zaglis – uzmanības zaglis. Jaunās tehnoloģijas mums nozog pašu galveno – uzmanību. Tālruņus izmantojam visur, taču tie būtu vienkārši nedaudz jāatmet. Ne tikai šķērsojot dzelzceļu. Gan lai nenodarītu pāri sev, gan draugiem un radiniekiem,” starptautiskajā Drošas dzelzceļa šķērsošanas dienā, uzsākot sociālo kampaņu par drošu dzelzceļa šķērsošanu “Atmet telefonu un dzīvo!”, sacīja “Latvijas dzelzceļa” prezidents Edvīns Bērziņš. “Ldz” katra saņemtā ziņa par negadījumu uz sliedēm ir kā personīga traģēdija, īpaši, ja iesaistīti bērni, tāpēc uzņēmums rūpīgi domā, kā traģēdiju skaitu samazināt, viņš uzsvēra.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj
Krimināls
Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis 228
Lasīt citas ziņas

Šogad kampaņas atklāšana notika stacijā “Turība”, blakus biznesa augstskolai “Turība”. Rektors Aldis Baumanis norādīja, ka dzelzceļš augstskolai ir ļoti svarīgs. Pat lekciju saraksts augstskolā esot pakārtots vilcienu atiešanas laikiem. A. Baumanis pastāstīja, ka tuvojas diezgan traģiska gadskārta. “Tūlīt būs 200 gadi, kopš pirmo reizi cilvēks zaudēja dzīvību dzelzceļa tuvumā. Jāatceras, ka tolaik vilcieni bija ļoti skaļi un lēni. Tagad situācija ir kardināli mainījusies, dzelzceļam kļūstot krietni bīstamākam. Turklāt bīstamību paaugstina arī paši cilvēki, piemēram, šķērso sliedes ar austiņām ausīs. Varētu arī acis aizvērt, un tad būtu pilns komplekts!” sacīja rektors.

Pērn uz dzelzceļa dzīvību zaudēja 24 cilvēki, vēl četri guva savainojumus. Kā norādīja E. Bērziņš, katru negadījumu ar tālruņu lietošanu nevar saistīt, taču tā kļūstot par arvien ierastāku praksi. Tomēr jo­projām galvenais nāves iemesls esot pašnāvības, kuras sastāda apmēram 60 – 70% no visiem nāves gadījumiem. E. Bērziņš gan norādīja, ka tam nav nozīmes, jo katrs negadījums ir individuāls un novēršams. “Liels skaits negadījumu notiek arī neuzmanības dēļ, tāpēc mūsu uzdevums ir informēt un izglītot sabiedrību par drošību uz dzelzceļa un tā tuvumā,” sacīja “Ldz” priekšnieks.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.