Tehnika
Auto un moto

Uzmanību, autovadītāj! Šonedēļ sola pirmo sniegu, īpaši bīstami būs tilti un krustojumi0

Foto – LETA

Sinoptiķi vēsta, ka šonedēļ gaidāms pirmais sniegs. AAS “BTA Baltic Insurance Company” brīdina, ka visvairāk ceļu satiksmes negadījumu notiek tieši pirmā sniega laikā, jo cilvēki savam transportlīdzeklim vēl nav paspējuši nomainīt ziemas riepas, uz tiltiem un ceļu pārvadiem veidojas apledojums un ceļu krustojumos – sastrēgumi. Tādēļ BTA aicina transportlīdzekļu vadītājus un ceļu satiksmes dalībniekus būt īpaši uzmanīgiem.

Pirmais sniegs vienmēr ir pārbaudījums tiem, kas pārvietojas ar auto vai sabiedrisko transportu. Laikapstākļiem mainoties, autovadītājiem iesaka izvēlēties atbilstošu braukšanas ātrumu, izvairīties no straujas bremzēšanas un virziena maiņas. Arī gāzes pedāli lietot piesardzīgāk, nekā ierasts, un labāk ir ievērot lielāku braukšanas distanci.

Pagājušajā gadā pirmais sniegs Latviju sasniedza 1. novembrī un pirmajā mēnesī BTA tika pieteikti 26 atlīdzību gadījumi, kas ir par 10 % vairāk nekā septembra un oktobra mēnešos. Pārsvarā tie bija saistīti ar distances neievērošanu, transportlīdzekļa saslīdēšanu, kad tiek aizķerts uz ielas stāvošais automobilis vai saslīdēšana uz sniegota ceļa vai bojājumiem, kas radušies ledum un sniegam, uzkrītot uz mašīnas motora pārsega.

Daudziem autovadītājiem grūtības sagādā laikus nenomainītās vasaras riepas, kurām, pēc CSDD noteikumiem, jābūt nomainītām uz ziemas riepām līdz 1. decembrim. Tāpēc, ja ceļu satiksmes negadījums notiek novembrī un klients nav paspējis tās nomainīt, apdrošinātājam nav pamata atteikt atlīdzības pieteikumu.

Iestājoties iespējamam apdrošināšanas gadījumam vai ceļu satiksmes negadījumam, BTA saviem klientiem iesaka, tiklīdz tas kļuvis iespējams, zvanīt uz BTA diennakts informatīvo tālruni +371 26121212 un sniegt informāciju par notikušo negadījumu un izpildīt saņemtās instrukcijas. Ja noticis ceļu satiksmes negadījums, jāveic darbības, kas paredzētas atbilstoši spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem, paziņojot par to policijai vai aizpildīt saskaņoto paziņojumu.

LA.lv