Tehnika
Auto un moto

Uzmanību, autovadītāji: ES stājas spēkā noteikumi par “eCall” sistēmas ieviešanu4


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Shutterstock.com

Eiropas Savienībā (ES) sestdien stājušies spēkā noteikumi, kas paredz, ka visu veidu jaunajām automašīnām obligāti jābūt aprīkotām ar avārijas zvanu jeb “eCall” sistēmu, kas automātiski brīdina glābšanas dienestus par ceļu satiksmes negadījumiem.

Jaunajai “eCall” sistēmai tiek izmantota Eiropas vienotā neatliekamās palīdzības dienesta tālruņa līnija 112, autoavārijas gadījumā automātiski dodot ziņu dienestiem. Sistēma nosūta datus par transportlīdzekļa atrašanās vietu un ļauj glābējiem ātrāk nokļūt negadījumu vietās, tādējādi glābjot cilvēkiem dzīvību un mazinot traumu smagumu.

Paredzams, ka šī sistēma varētu paātrināt ārkārtas dienestu reaģēšanas laiku par 40% pilsētu teritorijās un par 50% lauku reģionos.
Nāves gadījumu skaitu sistēma savukārt varētu samazināt par 4%, bet smagu ievainojumu skaitu – par 6%.

“Tas nozīmē, ka ātrās palīdzības mašīnas, ugunsdzēsēju mašīnas un policija “zelta stundā” pēc sadursmes var iejaukties pēc iespējas ātrāk,” paziņoja Eiropas Automašīnu ražotāju asociācijas ģenerālsekretārs Ēriks Jonārts.

Kritiķi gan pauž bažas, ka “eCall” varētu tikt ļaunprātīgi izmantota, lai izsekotu automašīnas kustību bez vadītāja atļaujas.

ES jaunākā informācija liecina, ka 2016.gadā uz ceļiem Eiropā dzīvību zaudēja 25 000 cilvēku, bet 135 000 tika nopietni ievainoti.

LA.lv