×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
31. marts, 2018
Drukāt

Uzmanību, autovadītāji: ES stājas spēkā noteikumi par “eCall” sistēmas ieviešanu (4)

Foto: Shutterstock.comFoto: Shutterstock.com

Ilustratīvs attēls

Eiropas Savienībā (ES) sestdien stājušies spēkā noteikumi, kas paredz, ka visu veidu jaunajām automašīnām obligāti jābūt aprīkotām ar avārijas zvanu jeb “eCall” sistēmu, kas automātiski brīdina glābšanas dienestus par ceļu satiksmes negadījumiem.

Jaunajai “eCall” sistēmai tiek izmantota Eiropas vienotā neatliekamās palīdzības dienesta tālruņa līnija 112, autoavārijas gadījumā automātiski dodot ziņu dienestiem. Sistēma nosūta datus par transportlīdzekļa atrašanās vietu un ļauj glābējiem ātrāk nokļūt negadījumu vietās, tādējādi glābjot cilvēkiem dzīvību un mazinot traumu smagumu.

Paredzams, ka šī sistēma varētu paātrināt ārkārtas dienestu reaģēšanas laiku par 40% pilsētu teritorijās un par 50% lauku reģionos.
Nāves gadījumu skaitu sistēma savukārt varētu samazināt par 4%, bet smagu ievainojumu skaitu – par 6%.

“Tas nozīmē, ka ātrās palīdzības mašīnas, ugunsdzēsēju mašīnas un policija “zelta stundā” pēc sadursmes var iejaukties pēc iespējas ātrāk,” paziņoja Eiropas Automašīnu ražotāju asociācijas ģenerālsekretārs Ēriks Jonārts.

Kritiķi gan pauž bažas, ka “eCall” varētu tikt ļaunprātīgi izmantota, lai izsekotu automašīnas kustību bez vadītāja atļaujas.

ES jaunākā informācija liecina, ka 2016.gadā uz ceļiem Eiropā dzīvību zaudēja 25 000 cilvēku, bet 135 000 tika nopietni ievainoti.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Jaunas automašiīnas ? Nepazīstu nevienu , kurš būtu nopircis …

  2. a ka bus ar motociklistiem.udens transportu,mopediem tiem ari itka vajadzetu cipus

  3. No vienas puses tas itkā ir pareizi un pamatoti,taču no otras puses tā ir -TOTĀLA IZSEKOŠANA – lai jebkurā brīdi varētu noteikt kurā vietā TU atrodies……

  4. Nu re, suņu un mašīnu čipošana jau ir spēkā, palikusi vel tikai saimnieku un tad jau kontrole būs pilnīga! Apsveicu!

Draugiem Facebook Twitter Google+