×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
9. oktobris, 2012
Drukāt

Uzmanību! Jevgeņijs Maksimovičs… Rīgā

Foto - LETAFoto - LETA

Visas lietas grozās uz labu? Tā liekas… Cik sen bija tās dienas, kad šķita, ka ja ne visa Krievija, tad tās Ārlietu ministrija bija vai līdz nāvei apvainojusies par “zinātnieka” Koļerova un viņa pavadoņa neielaišanu Latvijā. 


Bet šajās dienās, pagājušonedēļ, galvaspilsētā ne vien ar vizīti ieradies, bet Latvijas Universitātē lekciju nolasījis un prezidentu Bērziņa kungu apmeklējis pats Jevgeņijs Maksimovičs Primakovs (1929), patlaban viņš ir Krievijas Federācijas Tirdzniecības un rūpniecības palātas prezidija priekšsēdētājs. Man jums jāpaskaidro, ka Primakova kungs ir ļoti ievērojama persona neatkarīgi no viņa patlaban ieņemamā amata. Jevgeņijs Maksimovičs kaimiņu lielvalstī vai nu ir (ekonomikas doktors, akadēmiķis, profesors, dažādu balvu laureāts), vai bijis visos iespējamos amatos, tikai Krievijas prezidents ne: ārlietu ministrs, pusgadu valdības vadītājs, akadēmisku institūtu direktors, VDK priekšsēdētāja vietnieks un, protams, arī spiegošanas dienesta vadītājs. Arī PSKP CK loceklis, gandrīz pat PSKP CK Politbiroja īstenais loceklis. Jaunības dienās viņš karjeru sāka kā PSRS radio un PSKP CK avīzes “Pravda” korespondents Tuvajos Austrumos, jo bija ieguvis atbilstošu izglītību un valodas prasmi. Lietu loģika liek domāt, ka Jevgeņijs Maksimovičs darbojies arī kādā citā neatzītā frontē. Var teikt, ka Jevgeņijs Maksimovičs ir universāls politiķis jebkurai politiskai situācijai un valstiskai vajadzībai. Prasmīgs vīrs, kas sūtīts delikātu lietu kārtošanai. Piemēram, pie Sadama Huseina, kad bija pie varas.

 

Tad nu šāds plašā profila darbinieks ierodas Rīgā un kārto lietas, par kurām mums, pats par sevi saprotams, gluži visu nestāsta. Par saimnieciskām lietām jau nav arī īpaši jāzūdās, tās attīstīsies, protams, varbūt vēl dinamiskāk, ja ne šie traucēkļi – kā parasti.

 

Par tiem Jevgeņijs Maksimovičs Primakovs atlicinājis īsās vizītes dārgās minūtes, lai krievu avīzes “Vesti” cilvēkam Konstantīnam Kazakovam pastāstītu, ka galvenā Krievijas neapmierinātība esot par tiem simtiem tūkstošu nepilsoņu. Redz, Krievijai šķietot nenormāli, ka vienā Eiropas Savienības valstī mājojot simti tūkstoši tiesībās, pat darbā ierobežotu pilsoņu. Un tad vēl traucējot tā vēstures “dažādā” izpratne. Pat Eiropas Savienība caur dažādām savām struktūrām vēršot uzmanību uz “nedemokrātiskiem momentiem” Latvijā. Kā redzams, Primakova kunga politisko pamācību repertuārā nav nekā jauna, kas no oficiālās Krievijas nav dzirdēts. Visticamāk, kādu derīgu padomu Krievijas Federācijas Tirdzniecības un rūpniecības palātas prezidija priekšsēdētājs pateica savam bijušajam amata kolēģim Latvijā, arī attiecīgas palātas vadītājam A. Bērziņam, patlaban Valsts prezidentam. Neticu vis, ka Krievija sūtīja Primakova kungu lekciju lasīt. Interesanti, vai lekciju noklausījās arī ģenerālis Kažociņš?

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+