Latvijā
Novados

Uzmanību: Karavīri formās un ar ekipējumu dosies talkā mājsaimniecībām 16

Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadeti 29. un 30.septembrī piedalīsies taktiskajā vingrinājumā “Labie darbi”, sniedzot atbalstu civiliedzīvotājiem mājsaimniecības darbos, tādējādi stiprinot civilmilitāro sadarbību.

Taktiskais vingrinājums “Labie darbi” tiek organizēts ar mērķi pilnveidot kadetu komunikācijas prasmes, uzsākot sarunu ar nepazīstamiem cilvēkiem un sniegt atbalstu sabiedrībai, kā arī veicināt Nacionālo bruņoto spēku un pašvaldību sadarbību. Vingrinājums sniedz iespēju uzlabot arī kadetu fizisko sagatavotību.

Vingrinājuma laikā kadeti nelielās grupās kājām pārvietosies no Gaisa spēku aviācijas bāzes uz Nacionālo aizsardzības akadēmiju, un šī maršruta veikšanas laikā mājsaimniecībās viņiem būs jāizpilda desmit “labie darbi”. Maršrutā ir viens obligātais punkts, kas jāapmeklē visiem – Sociālās aprūpes centrs “Senliepas” Ķeguma novadā, bet pārējos karavīri meklēs paši.

Taktiskajam vingrinājumam ir noteikts laiks, kurā jāizpilda “labie darbi” un jānokļūst līdz noteiktai vietai, kur taktiskais vingrinājums beidzas.

Taktiskais vingrinājums “Labie darbi” norisinās Nacionālās aizsardzības akadēmijas studiju kursa “Gaisa spēku taktika un pretgaisa aizsardzība” ietvaros un vingrinājumā piedalīsies 12 kadeti. Pirmo reizi taktiskais vingrinājums “Labie darbi” tika organizēts 2015.gadā.
Vingrinājums norisināsies Lielvārdes, Ķeguma, Ogres un Ikšķiles pašvaldību teritorijā.

Nacionālie bruņotie spēki lūdz iedzīvotājus būt saprotošiem un atsaucīgiem, un nesatraukties, redzot pārvietojamies karavīrus formas tērpos un ar ekipējumu.

LA.lv