Mobilā versija
+4.1°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
15. decembris, 2015
Drukāt

Uzmanību – nepiemērotas spuldzes! (3)

spuldzes_13

Autovadītāji, kuri vēlas spožākas priekšējās gaismas, samērā bieži uzstāda HID (ksenona) priekšējo lukturu spuldzes, kas nav piemērotas viņu automašīnai. Eksperti brīdina, ka šāda prakse var būt ļoti bīstama, jo tādējādi ir iespējams ne vien pasliktināt ceļa apgaismojumu, bet arī apžilbināt citus autobraucējus.

Pašlaik tirgū ir trīs pamatveidu priekšējo lukturu spuldzes: halogēna, ksenona (pazīstamas arī kā HID) un gaismas diodes (LED). Lielākajā daļā automašīnu tiek izmantotas halogēn­spuldzes, jo tas ir visekonomiskākais risinājums. Ksenona spuldzes izstaro daudz spilgtāku gaismu, bet var būt līdz pat desmit reižu dārgākas par halogēnspuldzēm, turklāt vajadzīgs īpašs aprīkojums, lai tās uzstādītu. No otras puses, halogēnspuldžu ražošana mūsdienās ir diezgan attīstījusies, tāpēc ir iespējams atrast spuldzes, kuru spilgtums līdzinās ksenona spuldzēm. LED gaismas avoti to lielo izmaksu un sarežģītās konstrukcijas dēļ parasti tiek uzstādīti tikai jaunās automašīnās.

Nav nepieciešams ieguldīt līdzekļus jaunā priekšējo lukturu sistēmā. Bieži vien pilnīgi pietiek ar spuldzīšu nomaiņu. Kad halogēnspuldzes ir lietotas ilgāku laiku, to gaismas atdeve mēdz samazināties un tās zaudē sākotnējo spožumu. Tāpat ir jāpatur prātā, ka sākotnēji uzstādītās spuldzes ir domātas ilgāka darbmūža, nevis paplašinātu apgaismes funkciju nodrošināšanai, tāpēc to aizstāšana ar paaugstināta spilgtuma spuldzēm no rezerves daļu tirgus var ievērojami uzlabot priekšējo lukturu nodrošināto redzamību.

Izvēloties spuldzes, ir svarīgi ņemt vērā ne vien to spilgtumu, bet arī vidējo darbmūžu. Turklāt ir ieteicams skaidri novērtēt savas vajadzības. Halogēnspuldzes vidējais darbmūžs ir līdz 500 stundām, lai gan rezerves daļu tirgū ir spuldzes, kas darbojas līdz 1000 stundām. Autovadītājiem vajadzētu to paturēt prātā, jo īpaši tad, ja galvenokārt tiek braukts pa pilsētu, kur ielas jau ir apgaismotas. Šajā gadījumā labākā izvēle ir mazāk spilgtu spuldžu iegāde, jo tā var ietaupīt gan enerģiju, gan naudu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. A kā ir pareizi,- spuldzes vai lampiņas???

  2. Visiem vienu likumu,ne jau viens kretīns saliek nez kādus lukturus un pārējos apžilbina,lai karina mājās , lēkā un priecājas,netraucē pārējiem satiksmes dalībniekiem,nav ko tad vaimanāt, smaga avārija,tad kāds nobraukts,kur vajag likumu tur nav utt.

  3. Kad policija sāks kontrolēt šo nepareizo spuldžu lietošanu? Viens ir, ka apžilbina, bet cita lieta, kad uzstāda led miglas lukturus un ar tiem brauc pa dienu lietainā laikā, tād šāda mašīna uz ceļa ir neredzama!!! Uzskatu, ka bija nepareizi mainīt CSN, ka dienā drīkst braukt ar dienas gaitas vai miglas lukturiem. LV apstākļos ir vienmēr jābūt tuvajām gaismām.

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (1)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Uzmanību, šoferīši! Rīt darbu uzsāks vēl 20 stacionārie fotoradari; arī Grobiņā, Līgatnē, Rubenē (2)Pamatojoties uz Ministru kabineta 8.novembra konceptuālo ziņojumu par stacionāro fotoradaru ieviešanas gaitu, otrdien, 6.decembrī uz Latvija autoceļiem sāks darboties otrajā kārtā paredzētie 20 stacionārie fotoradari.
Draugiem Facebook Twitter Google+